Wpis z mikrobloga

Jedna z najgorszych 125cm3.

JUNAK M16 125cm3

Wizualnie no cóż, mi się nie podoba ma zbyt mało spójnych elementów ze sobą. Podstawa to silnik który nawet w połowie nie wypełnia luki dla niego przewidzianej. Wiem oryginalny silnik tam był zamontowany 320 ale i tak kiepsko to wyglądało.
A teraz fakty.
Silnik ma 10,6KM jak w większości Chińskich sprzętów.
Natomiast M16 jest NAJCIĘŻSZYM 125cm3 na rynku wraz z benzyną w baku waży UWAGA 200kg.
To jest stosunek mocy do masy godny ROMETA Ogara 205.
Jak na choppera (którym nie wątpliwie jest) przystało pewnie myślicie że zmienia się biegi przy niskich obrotach. No nic z tych rzeczy, moc maksymalną osiąga przy 9500obr/min a moment maksymalny o 1000obr niżej. A więc aby tym jakkolwiek jeździć to trzeba go kręcić aż do odcięcia.
Nie, wyścigu z pod świateł nie wygramy, a seicento 900 zje nas na śniadanie.
Jak już na jedzeniu jesteśmy to nie możecie za dużo jeść, gdyż M16 ma dopuszczalny udźwig 150kg!!!!!.
Czyli jeśli przeciętny facet waży 90kg a wraz z ciuchami motocyklowymi 100kg to już nie może zabrać pasażerki bo ona z ciuchami wazy na pewno więcej niż 50kg, chyba że wasze upodobania to karlice i to te szczupłe.
Dla przypomnienia komunistyczny MOTOROWER simson s51 ma udźwig około 176kg czyli więcej o 27kg niż Junak.
.Prędkość maksymalna podana przez producenta to 90km/h i z tym się zgodzę. Oczywiście na youtube znajdziecie ludzi którzy kręcą filmiki jak ich M16 jedzie po 117km/h. Jednak to wszystko to wskazania licznikowe a nie GPS. Czyli zostajemy przy tych 90km/h co jest logiczną konsekwencją mocy do masy i oporów powietrza.
W dodatku gość mechanik z FOTO MOTO BLOG mówi że te silniki po 10 000km przebiegu zaczynają mocno hałasować a po przebiegu 20 000km zazwyczaj się rozpadają.
Teraz sobie zadajecie pytanie ile taki CUDO chińskiej techniki może kosztować?
7 000zł może 9 000zł?

NIE 14 000 kurła ZŁOTYCH.

Miłego dnia.
#motocykle #motocykle125
Pobierz mpetrumnigrum - Jedna z najgorszych 125cm3.

JUNAK M16 125cm3

Wizualnie no cóż, ...
źródło: comment_1613904815v0rbvHwGdD3Lh1zl4DMefD.jpg
  • 6
@mpetrumnigrum: Te junaki to tragedia, szkoda tylko sentymentu do marki, bo moglo byc cos pieknego, polskiego a jest podly chinczyk. Mniejsza z silnikiem, jest co chinczyk dal ale co trzeba bylo miec w glowie, zeby do tej M16 dodac taki wlew paliwa i malowanie baku rodem z GT? Do tego M12 Vintage to wstydliwa kopia HD Iron 883. Szkoda...
Miałem M16 z silnikiem 320cm3.

V-Max to 125-130km/h.
Od 0-80 zbierał się zadowalająco, powyżej już się męczył.
Największą zaletą był wygląd, bo motor bardzo mi się podobał, taki trochę retro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spalanie jak w skuterze: ok. 3l/100km.
Awaryjność: przepaliła mi się żarówka, oprócz tego kompletnie nic - zrobiłem ok. 12000km.
Minusem była niska jakośc detali np. spawy były niechlujne moim zdaniem. Przednie światło w nocy