Wpis z mikrobloga

Szukam nowych opon do mojego #gravel Rondo Ruut Al2. Będę jeździł w 85% po asfalcie, 15% utwardzane drogi nieasfsltowe. Proszę o poradę.

Rozważam:
1) opcja tania: Continental Contact Speed.
2) opcja droższa: Panaracer Gravelking (slick lub semi slick)

Pytanie: 32c vs 35c - chętnie dowiem się jaka będzie różnica najlepiej od kogoś kto miał okazję jeździć na tych dwóch szerokościach osobiście.

Za opcja 2) przemawia możliwość tubeless, za 1) cena.

Zdjęcie dla uwagi gdyż wczoraj zacząłem sezon i jaram się jak głupi ( ͡º ͜ʖ͡º)
lacksDescription - Szukam nowych opon do mojego #gravel Rondo Ruut Al2. Będę jeździł ...

źródło: comment_1614203423Dp3thfcL5gIB3O9dmIHGs9.jpg

Pobierz
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@panato wtb nano 40c, marnują się u mnie. Przy prędkościach 30+ wyją aż się smutno robi. W kwietniu lecę pośmigać ze znajomymi szosowcami i szukam czegoś szybszego

@lacksDescription: To oprócz opon przydał by się też jeszcze jeden blat z przodu. wiem, że Janzdobrerowerypl tak ostatnio jeździł w calpe, ale jak tak jak piszesz 85% asfalt, to chyba bardziej by Ci leżał model z 2x10.
Byl trochę trudniejszy do upolowania, i jakies
@Cementoasfalto celowo nie wziąłem droższego bo to malowanie mega mi się podoba, każdy ma inny gust. Ten Al1 miał lepszy osprzęt to fakt ale malowanie szkaradne, nie miałbym z niego przyjemności . Swoją drogą też się właśnie do Calpe wybieram, bilety kupione, mam nadzieję że nie anulują (,)

@AbaddonLincoln dzięki za odpowiedź, dokładnie na taką opinię liczyłem ! (σ ͜ʖσ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Checollada: przy emce i oponie 37 też nie występuje i dobrze, bo w szosie jeszcze bym to jakoś przebolał, to na leśnych krętych trasach musi to być uciążliwe.
Rozważałem kiedyś N. S. Rag 1, ale właśnie w rozmiarze M występowało i to przesądziło że go nie kupiłem.
Ten twój to "S"? Jaka opona Może wystarczy założyć trochę mniejszą?
Widziałem też, ze masz platformy, może po prostu opierasz nogę w złym miejscu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lacksDescription: dokładnie mi, ten "sharkskin" podszedł i to bardzo, ale zdaje sobie sprawę że dla wielu jest brzydki. Czarny ze złotym mi tak średnio, ale i tak lepiej niż większość oferowanych obecnie na rynku rowerow. Fajna była zeszłoroczna wersja "szczotkowane aluminium" z fioletem na widelcu. Szkoda ze nie zrobili takiej wersji na ten rok.
@Cementoasfalto oj tak ! Mi się nawet ten pomarańczowy podobał ale nie było nigdzie XL (a miał nawet lepsze hamulce chyba, hybrydowe Juin Tech, swoją drogą 5 stówek na Ali, może zrobię upgrade ( ͡° ͜ʖ ͡°))

A w ogóle to wiadomo że Rondo nawet w nie moim kolorze tym szarym i tak mi się bardziej podoba niż inne rowery tego typu ( ͡~ ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Checollada: tak mi właśnie wyglądał na M, ale nie byłem pewny na 100, bo nigdy nie widziałem eski.
U mnie jak pisałem oponka 37.
But 44, ale nic nie haczyło ani na "LO" ani na "Hi" nawet w ochraniaczach na buty Endura XL, a trochę tej gumy z przodu mają.
@lacksDescription: @AbaddonLincoln: Eee tam Abaddon Cię wkręca. Różnica 0.7 km/h - pewnie bidonu z piciem zapomniał wziąć :P Generalnie jeździłem na:
25C - Vittoria Rubino Pro
35C - Panaracer Gravelking SK+
33C - Vittoria Terreno Dry

I tak na prawdę, jak jechałem po szosie i te Panaracery 35C napompowałem pod kapsel to szły tak samo jak Vittoria 25C. Odczuwalną różnicę widać było tylko na podjazdach, gdzie jednak jak się pompuje,
@fonfi: dzięki za opinię ! W związku z tym, że planuję slicki a nie sk, skłaniałem się wstępnie ku 35c ale chyba w takim razie wybiorę to co będzie dostępne po prostu. Swoją droga jak się ma 32 to toaletę też można odwiedzić, podwójny zysk ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_Trabalski: no w szosie nie aż taki duży problem, bo do większości zakrętów się tylko składasz, a gravelu jeśli uzywasz go zgodnie z przeznaczeniem dużo kręcisz kierownicą, zawracasz jak się skończy droga w lesie, albo goni cię niedźwiedźʕʔ itp itd i można wtedy przez to zaliczyć glebę i uszkodzic siebie albo rower. Więc jest #!$%@? lepiej jak tego nie ma.