Wpis z mikrobloga

@jaguarbuz dlatego mimo tego że popieram każdy rodzaj sportu oraz aktywnego trybu życia to takie coś jak skoki kobiet czy np. pilka nozna nie ma racji bytu. Nie wyśmiewam tylko porównuje. Bo znam takie przypadki kiedy kobieta mówi że jest w stanie w meskim sporcie się odnaleźć jak np pani tenisistka Williams.
@jaguarbuz chodzi o widowisko jak w każdej sportowej imprezie. Mniej efektowne mniej oglądalności. Tak że tego...

Jednak sa wyjatki takie jak wlasnie wczesniej wspomniana Jędrzejczyk w UFC czy Iga Świątek. Jednak to są sporty indywidualne.
@jaguarbuz: @Qiepka: ideą rywalizacji sportowej jest wyłonienie najmocniejszego, najszybszego, najgibszego, najlepszego, najdalej skaczącego. Jeżeli ograniczamy kryterium do najlepszego wśród kobiet, czarnych, lgbt, blondynów, debili, niepełnospawnych to już ma to mniej wspólnego ze sportem niż z jego pierwotnym założeniem. Chociażby wymyslali nie wiem jakie fikołki światopoglądowe to ludzi zawsze będzie najbardziej interesował męski sport, bo to właśnie męski sport wyłania najlepszych herosów w danej dziedzinie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@KiedysBilemRekordyWDeluxeSkiJump: @Qiepka: nie rozumiem przejmowania się, czy hejtowania kobiecych sportów, mimo waszych argumentów. jeśli je to jara, a jeszcze lepiej, jeśli mają z tego jakieś wymierne profity, to super. Jak komuś się nie chce, to niech nie ogląda. Ale mówię to z perspektywy osoby, która w ogóle nie emocjonuje się oglądaniem sportów - nie obejrzałem żadnych zawodów czy meczu w całości od kilku ładnych lat (swoją drogą chyba od kiedy
@jaguarbuz: mnie też to w niczym nie przeszkadza, sport to zdrowie, ale po prostu dla mnie jako kibica kobiecy sport jest zabawną ciekawostką, odłamem, kibicuje naszym zawodniczkom, ale zdaję sobie sprawę, że jest to sport nieco ograniczony. Tak jesteśmy stworzeni, kobiety mają inne talenty, są rzeczy do których natura je lepiej przystosowała niż facetów, ale fizyczność na której opiera się sport to domena facetów. Nie mogą zarabiać tyle samo co faceci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@szynszyla2018: stoch wg danych kolegów wyżej ma BMI ok 18, czyli na granicy niedożywienia. Nie wiem jak to wygląda teraz, ale za czasów Małysza co jakiś czas słyszało się o zachowaniach zawodników z zakresu klasycznej anoreksji czy bulimii. To nie jest tak, że oni sami z siebie tyle ważą, tylko są non stop na restrykcyjnych dietach.
Oprócz tego, co pisałem wyżej - zanik tkanki tłuszczowej istotnej że względu na uwydatnienie cech
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@F1A2Z3A4: późno już, to mogłeś nie zrozumieć, o czym mówię. Nie twierdzę, że facetom łatwiej osiągnąć niższa wagę, niż kobietom. Twierdzę, że zbyt duża redukcja tkanki tłuszczowej u kobiety wpływa na walory estetyczne (tu zależy dużo od gustu, ale generalnie mniejsze uwydatnienie trzeciorzedowych cech płciowych), a do tego zaburza gospodarkę hormonalną dużo bardziej niż u facetów.
Faceci w tym sporcie rywalizują o relatywnie dużą kasę - mają dużą motywację, żeby walczyć