Wpis z mikrobloga

Wszystko fajnie, jestem zajawiony w krypto, lecz nie będę ukrywał, że nie widzę jakiejś wielkiej użyteczności.
Czy ktoś mi jest w stanie podać przykłady w których kryptowaluty rozwiązują REALNE, REALNE powtarzam REALNE problemy, albo dają funkcjonalność?
Z mojej strony to widzę to np w projektach:
BTC - store of value
CHILIZ - no te tokeny to dosyć fajne dla fanów, że mogą przegłosowywać jakieś mniej ważne rzeczy
BAT- bardzo podoba mi się ta przeglądarka i uważam że jak się rozreklamują to struktura wg której 70% z reklam wraca do użytkowników, a 30% zabierają włodaże jest uczciwa, ponadto można je wyłączyć na zasadzie ADBLOCK.

Myślę że mógłby to być ciekawy temat, żebyśmy tutaj wszyscy dowiedzieli się o projektach które faktycznie coś sobą reprezentują i w czymś pomagają. Być może znajdziemy jakiś "diament"

Pozdro kryptowaluciaki

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum #cardano #binance #altcoin #btc
  • 19
@bulboglowy: Problem z taką interpretacją moim zdaniem jest zbyt złożony. Pozwolę sobie to przedstawić w dużym skrócie. Altcoinów jest kilka tysięcy (przynajmniej wśród zarejestrowanych). Ciągle coś upada, ktoś coś projektuje. Nawet jeśli pewna grupa osób będzie miała dosyć trafne spekulacje na temat jednego projektu, to co z tego, skoro mamy ich tysiące, jak już wspomniałem.

Wtedy dalsze spekulacje sprawiają, że z kilku lub maksymalnie kilkunastu % trafności spekulujemy dalej i tworzymy
@sxldsxxl: Nie no jasne, że spekulujemy, ale chciałem się tutaj z forum podzielić opiniami i porozmawiać o projektach, które faktycznie coś wnoszą, mają już działający produkt. Nikt nie wie czy nie zawiną się po tej hossie. Ale uważam, że silne fundamenty mogą pomóc przetrwać trudne czasy i okaże się że zainwestujemy grosze w coś co za kilka lat może być nowym google albo dobrze prosperującą firmą z innej branży
@bulboglowy: No ale właśnie o tym mówię, że robienie spekulacji opartych na kilku promilach trafności nie tworzy żadnego sensu. ¯\_(ツ)_/¯. Ewentualnie na takiej zasadzie można zebrać do kupy kilkaset projektów, opisać je i powiedzieć, że połowa z nich coś osiągnie. I pewnie po czasie niektóre z tej połowy dopną swego. Tylko to nie ma żadnej wartości spekulacyjnej. Dmuchanie pod wiatr.

Dawniej Google zapowiadał się na takie gówno, że było kilkanaście firm,
@sxldsxxl: Hmm, wydaje mi się, że odrzucając pewną część projektów, które np. nie mają nic gotowego oprócz whitepapera to ucieknie nam 75% rynku, następnie można odrzucić te ze zbyt duża kapitalizacją, segregować ze względu na dostępność na giełdach. Wiesz jest bardzo dużo możliwości, wg których można wybierać ten swój " złoty strzał" ale grając w pokera od kilku lat wydaje mi się że profitowe pod kątem risk/reward ratio byłoby zawęzić grupę
@bulboglowy: Na ogół są po to, żeb grubsi zawodnicy je pompowali. Robią na jakimś shicie szybką pompkę, ich "fani" wchodzą za nimi, po czym wyciągają gruby hajs i cena shita spada. Tak to często wygląda z projektami xD. Po prostu kapitalizacja zbyt mała niezależnie od jego celu.
REALNE


@bulboglowy: realnie rozwiązują problem transferu wartości od przegrywów z doliny Krzemowej do wygrywów w Chinach, dzięki temu nie będzie wojny światowej bo USA zbankrutują, znaczy będą posiadać tylko wirtualne pieniądze za które zbudują wirtualne samoloty i lotniskowce, przez co armia chińska zajmie ich w tydzień
@bulboglowy: Część oferuje natychmiastowe, bardzo tanie przelewy. Zakładasz portfel i puszczasz kasę na drugi koniec świata. Nie ma absurdalnych opłat za przelew zagraniczny, kilku dni czekania, pięciu przewalutowań po drodze i dodatkowych opłat pośredników, których nie da się wcześniej nawet ustalić. Teraz pozostaje tylko kwestia bitomatów, gdzie można sobie takie krypto wypłacić w lokalnej walucie, albo szerszej dostępności kart płatniczych przeliczających krypto w locie.
@bulboglowy: Hej rozwiązania realnych problemów jakie ja widzę to:
smart contracty- tworzenie legitimacy, możemy dzięki nim stworzyć środowisko do bezpiecznego np handlu/wymiany.

Przykład z mojego życia:


Przykład nr 2:

Cardano: możnaby stworzyć tokena, a tokeny rządzą się takimi samymi prawami co CARDANO, więc jest governance i skarbiec, takim tokenem moglibyśmy jako polacy zastąpić PLN i zmienić kraj, stworzyć mądrą demokrację, która dyskryminuje mądrzej, czyli każdy by miał siłę głosu wprost
@bulboglowy: Widzę, że nikt nie wspomniał o najważniejszej rzeczy. Wszystkie te nowości wspomniane wcześniej jedynie wprowadzają coś nowego do danego tematu a jest coś co w ciągu kilku lat zrewolucjonizuje cały świat - chodzi o smart kontrakty. Sieci jak ETH, DOT, ADA stawiają właśnie na to. Dzięki temu przy doborze cloud providera nie musisz wybierać jednej firmy na ich zasadach a możesz dać w eter (HEHE) własną ofertę która w zależności
@bulboglowy:

Opiszę tylko Bitcoina, co tu może powstać, powstaje itd.

- Dzięki Lightning Network możesz kupować drobne rzeczy, tanio i szybko.
- Dzięki Strike (Lightning Network - będę pisał LN) będziesz mógł dokonywać transakcji FIAT i Bitcoinem natychmiast. Na przykład wysłać ciotce hajs w Ameryce w 3 sekundy nie płacąc żadnych opłat
- RSK wprowadza domeny rsk. Możliwe, że słyszałeś o aferze np. z France.com, gdzie gościu robił stronę o Francji
@bulboglowy: Naszym problemem jest też to, że patrzymy z pozycji życia w Polsce - złotówka nie jest zbytnio obsługiwana przez giełdy, ale już hrywna czy rubel jak najbardziej. Czemu? Bo taki prezydent USA może jednym podpisem wyłączyć w jakimś kraju visa i mastercard i dupa. Z resztą w UE też już testowano zamykanie banków i wyłączanie bankomatów, oraz okradanie ludzi z oszczędności dla ratowania banków. Tu żaden rząd ci krypto ani
@bulboglowy: Algorand - jest technologią na której zostanie oparta pierwsza narodowa, cyfrowa waluta https://www.algorand.com/what-we-do/use-cases/marshall-islands-sov
"Marshall Islands' digital currency will launch on Algorand blockchain.
The island nation aims to reduce its reliance on the US dollar, which is currently its national currency."

https://www.omfif.org/dmisymposium/ są też obecni w świecie "cyfrowego pieniądza" jako oferenci na szerszą skale.