Wpis z mikrobloga

Mam problem w łazience w mieszkaniu. Okazuje się, że woda ścieka do piwnicy pod moją łazienką. W łazience nie mam żadnych śladów awarii. Woda cieknie cały czas więc strzelam, że to nie odpływ choć mogę się mylić. Gdyby to był odpływ to by woda ciekła w momencie wylewania wody.

Na łączeniu ściany i podłogi czuć, że podłoga jest zimniejsza niż np. na środku łazienki i kącie 90 stopni zbiera się trochę wilgoci. Mam też kondensację wody na spłuczce, woda trochę ścieka pod spłuczkę.
Płytki jak i terakota jest sucha, nic nie odbija, nie ma grzyba czy czegokolwiek. W łazience jest cisza, nie słychać by woda lała się gdziekolwiek.

Gdzie zacząć szukać przyczyny?

#remontujzwykopem #awaria
  • 13
@Norskee: Tylko jaka skoro na ścianie nie ma nawet śladu?
@Tichy233: W piwnicy woda ścieka dużymi kroplami więc strzelam, że to gdzieś mocno w ścianie siedzi i po prostu sączy się i ścieka. Tylko w łazience nie ma śladu po tym wycieku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ThreeDog: miałem podobnie, z tym że ściany robiły się mokre. Okazało się, że rura powrotna od CO była uszkodzona. Wycieku nie było jako tako widać, a codziennie musiałem wodę uzupełniać.

Może być trudno znaleźć przyczynę
@Tichy233: Dzisiaj tak zrobię bo będę wieszał szafkę z nową umywalką i będę musiał zakręcić wodę. Spuszczę wodę z rur i ocenię czy cokolwiek się zmieniło.
@jalop: To rury od pieca? W bloku jest piec z pompą wody a za ścianą gdzie jest wyciek jest piec podłączony do wody. Być może to i z niego wycieka woda bo kilka kropel ścieka też do rur grzejnikowych w piwnicy, które są obok
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ThreeDog: może rurki od grzejnika przeciekają, mój sąsiad tak miał. Ekipa po remoncie ujowo przykręciła grzejnik i woda szła w ścianę. Albo źle są połączone rury od kanalizacji był taki temat u któregoś dewelopera - uszczelka się podwinęła w rurach, poszla na to wylewka i gówno szło w podłogę a nie rury
@ThreeDog: zakręć wodomierze od ciepłej i zimnej wody oraz ogrzewanie. Po 10 minutach otwierasz wodomierze i patrzysz czy jest ruch na wodomierzu. Jak z tego patrzenia nic niwyjdzie to zakręć wodę i centralne na noc i sprawdź czy z rana kapie. Co do szukania wycieku sprawdź wszystko co masz na wierchu. Możesz poprosić administratora/komserwatora budynku aby zrobili próby ciśnieniowe będzie wtedy wiadomo na jakiej instalacji jest wyciek.
Jeśli nieuda się znaleźć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dadas123456789: Tylko dlaczego w takim razie woda cieknie cały czas a nie tylko gdy spuszcze gdziekolwiek wodę, czy to zlew, muszla czy wanna?
@jalop: Mowa o pomieszczeniu obok w piwnicy czy domu? Za ścianą łazienki jest moja kuchnia