Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #zieloneidahoo #rosliny #dzialka #domowyogrod

Krótki wypad na działkę przed pracą.

Co udało się zrobić:

- Skopałem kawałek ziemi (4 m x 1,2 m), posadziłem tam maliny, ziemię wyściółkowałem zrębkami;
- Posadziłem borówkę amerykańską w donicach 10 l (wystarczy im w tym roku, w przyszłym zbuduję skrzynię wokół tarasu i przesadzę tam);
- Posadziłem dwa rzędy dymki 4 m każdy (wzdłuż malin);
- Posadziłem 10 mieczyków i 1 piwonię;
- Posiałem groszek cukrowy wzdłuż ogrodzenia działki;
- Posiałem bób i rzodkiewkę w podwyższonej grządce.

Nie udało mi się niestety skręcić trzech skrzynek na podwyższone grządki (będą na lewo od malin), zrobię to w przyszłą sobotę o ile nie będzie padać.

Maliny:
Pobierz Idahoo - #ogrodnictwo #zieloneidahoo #rosliny #dzialka #domowyogrod

Krótki wypad n...
źródło: comment_1617004920l7KHD5PaSbPJUuCwCPSJNj.jpg
  • 11
@markopolon: Nie wiem ¯\_(ツ)_/¯ mi przez zimę nic nie zginęło, nie było nawet widać, żeby ktoś się kręcił po działkach, ale:

1) sąsiad ma sporego psa, który chodzi luzem w nocy (chociaż jest miły i dziś przyszedł się ze mną bawić, to można się wystraszyć);
2) tuż przy wejściu na ROD mieszka para bezdomnych, którzy pracują u emerytów na działkach i chyba pilnują w zimie jak nikt się nie pojawia.
Pobierz Idahoo - @markopolon: Nie wiem ¯\\(ツ)\/¯ mi przez zimę nic nie zginęło, nie było nawe...
źródło: comment_1617005306XvU3HtprRfYj05kpKEvovf.jpg
@Idahoo: Borówki nie będą miały za ciasno w tych 10 litrowych donicach? Sam się przymierzam w tym roku do zakupu i z tego co czytam o uprawie w donicach, to prawie wszędzie zalecają tak między 40-60 litrów podłoża.
Jakie masz odmiany, tak z ciekawości?
@potatowitheyes sugerowalem się artykułem z "Dzialkowca", autor pisze żeby w pierwszych latach sadzić w 10l. Potem wrzucę zdjęcie, bo nie mam pod ręką.

Mam: bluecrop, darrow, patriot, chanticler i bluejay