Wpis z mikrobloga

Poniższa historia jest prawdziwa.
Odkąd pojawił się rudy knur inwigilator dzwonienie do konona zawsze wiązało się z niespodziankami. Kiedyś dzwoniłem do konona w okresie jak trafiał do szpitala na kilkudniowe pobyty, zanim trafił tam na rekordowo długi pobyt tzw. rewelacyjny. To wtedy konon miał telefony od rudego gdzie ten miał zdalny dostęp. Zadzwoniłem do konona około 18:00, a następnego dnia wczesnym rankiem ktoś domagał się zmiany hasła na moim fb xD. Cwaniaczek kliknął nie pamiętam hasła wpisywał numer telefonu i próbował stalkować bo wtedy wyświetlało się np. "William to ty? wysłaliśmy mail z informacją..." (na pewno 99% ludzi czai tę procedure), i gdyby tamto fb było na moje prawdziwe imię i nazwisko to rudy 99,99999999% by mnie szantażował. Historia prawdziwa. Tak działa rudy oblech, który oskarża wszystkich o stalking.
PS


#kononowicz #oblech #inwigilator #stalker #patostreamy
  • 28
@diarrhoea: jak zrobisz to np na Gmailu to od razu masz powiadomienie na telefonie (tzn ja tak mam). Mógłbym ci np podać mój email i hasło i ty z drugiego końca Polski się logujesz. Ja dostaję SMS na telefon z hasłem, a ty te hasło musisz wpisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@diarrhoea: to jest czyste gdybanie, ilość możliwości istnienia liczby haseł przekracza możliwości bruteforce na pałę, tym bardziej bez znajomości w ogóle chociażby liczby znaków z ilu składa się hasło, zakładając w ogóle że przy którejś próbie nie włączą się jakiekolwiek mechanizmy obronne danej skrzynki
@aa-aa: nie, kiedyś wystarczyło wybrac opcję "nie pamiętam hasła" i wpisac numer telefonu. Wyskakiwało ci "wiliam pastor, to ty? (przy okazji był widoczne miniaturka zdjęcia profilowego)". Nie uzyskiwałeś dostepu do tego fb, ale miałeś już to fb czyjeś imie i nazwisko. Wystarczyło je odszukać w fb i mogłeś sobie oglądać zdjęcia gościa który używał tamtego numeru, poznać jego nazwisko i zdjeica szkołe i prace (bo niektórzy wszystko na fb
@William2290: właśnie o tym mówię, dokuczać komuś po odnalezieniu jego prawdziwych danych na takim fejsbuku, oj nieładnie nieładnie tak robić, a później w pracy weź wytłumacz o co chodzi.
Ale to zawiadomienie w takiej sytuacji można złożyc i sprawa nabierze charakteru karno sądowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)