Wpis z mikrobloga

Wiem, ze troche za wczesnie na takie prorokowania ale jak myslicie, w kolejnych wyborach PiS znow dojdzie do wladzy i rzadzic bedzie kolejne 4 lata czy ludzie beda mieli dosc i pokaza im w koncu srodkowy palec? Jest na prawde sporo osob, ktore slepo wierzy w propagande i swiata poza ta partia nie widzi.

#polityka #pis #wybory
  • 5
@Corphen: Jedni wierzą w propagandę, inni natomiast widzą programy socjalne. Jeśli przed kolejnymi wyborami pojawi się propozycja nowych danin lub podwyżka/waloryzacja obecnych to po raz kolejny kupią sobie wyborców. Oni doskonale wiedzą na których grupach społecznych mogą coś ugrać i to wykorzystują. I niestety są skuteczni w realizacji swoich obietnic wyborczych w kwestii rozdawnictwa, wiedzą, że nie mogą w tej sprawie zawieźć wyborców, bo się odwrócą.
@Pawel929: pytam, bo w PL nie mieszkam juz jakis czas, a strasznie mnie ciekawi czy nadal kraj bedzie wygladal jak wyglada. Jaka bylaby najlogiczniejsza alternatywa dla takich ludzi gdyby nagle PiSu "zabraklo" (totalnie hipotetyczna sytuacja).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Corphen: myślę że wygra ten kto da więcej. Jeśli nadal ludzie będą tracić źródło utrzymania to tym bardziej. Nie ma też żadnej realnej opozycji. Jeśli myślisz o powrocie to zapomnij, tu będzie tylko gorzej, wracamy do PRL. Lepiej przeczekać kryzys w cywilizowanym kraju.
Jaka bylaby najlogiczniejsza alternatywa dla takich ludzi gdyby nagle PiSu "zabraklo" (totalnie hipotetyczna sytuacja).


@Corphen:
Najlogiczniejsza w teorii - lewica, która skupia się na problemach takich biedniejszych ludzi,
W praktyce lewica ma większe poparcie wśród kobiet, mężczyźni po pisie raczej wybierają konfederację - religia, niechęć do zmian, patriotyzm rozumiany jako celebracja konfliktów zbrojnych, konserwatyzm obyczajowy (wiem, że na wykopie obraz wyborców konfederacji jest inny ale w praktyce wszyscy, których spotkałam w