Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kazdą konsolę mozna przerobić?


@pavl_: tylko pierwsze rewizje pierwszej wersji. Wsadzasz spinacz biurowy w złącze joycona i się uruchamia w trybie recovery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pavl_: aktualnie najłatwiej jest przerobić model v1, ponieważ jest trudno o dostęp do modchipów dla pozostałych wersji. Przerobić można samemu lub iść na łatwiznę i kupić sobie klips umożliwiający załadowanie zewnętrznego oprogramowania. Koszt klipsa to kilka złoty
@ZdarzaSie: Sprzedaż przerobionego switcha i kupno oryginału to najlepsza decyzja mego życia, po 1 no gry jak splatoon czy multi w trybie przenosmy to magia. No chyba że ktos gra offline to to wtedy też spoko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mikorys: przecież jeśli konsoli z możliwością przerobienia nie miałeś zbanowanej, to po sieci również mogłeś grać i efektywnie się przed stałym banem bronić, włączając konsole bez cfw lub robiąc sobie kopie partycji systemowej
@ZdarzaSie: może i grać mogłem, ale np synchornizacja sejwów wieśka wersją na PC mi nie działał, online to też tricky było nie we wszystkim się dało w takim animal crossing czy diablo totak srednio bo wywalało z gry dosyc często jak grałes online. Plus sumienie mnie dręczyło bo jednak piractwo to złodziejstwo, nawet jeśli w prawie tak nie jest napisane to moralnie właśnie tak jest.
@ZdarzaSie: streamowanie gier pc/playstation na switcha i używanie każdego pada bez dodatkowych urządzeń typu 8bitdo w tym sie zakochałem ʕʔ to jest aż smutne jak dużo opcji umożliwia przerobiona konsola, a jak bardzo ograniczona jest oryginalna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

edit. fajny wątek byl na reddice w temacie nintendo i switcha https://www.reddit.com/r/Games/comments/j4wo0p/why_has_nintendo_gimped_the_switch_so_hard/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZdarzaSie: może za kilka lat jak Switch będzie już zmierzał na emeryturę, to odżyje jako platforma do emu jak swego czasu PSP/Vita, bo imo jest spory potencjał i słuszne bebechy. Z drugiej strony, Nintendo ma politykę nie brania jeńców i może rugować takie akcje w przeciwieństwie do Sony...
@mikorys: chodzi o to, że obecnie przerabiając ustawiasz dwa systemy oficjalny i "przerobiony" - i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś kupował gry i na oficjalnym systemie grał online od rana do wieczora

co owszem nie zmiania faktu, że jest [ograniczony, ale jest] online dostępny dla przerobionych konsol
No widzę. Ale nie kumam jak to może działać?


@pavl_: akurat wejście urządzenia w tryb recovery poprzez włożenie zworki (spinacz tutaj pełni funkcję zworki) to całkiem częsta metoda przy różnym hardwarze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie Nintendo zrobiło tak na potrzeby developmentu, i albo zapomniało usunąć/ukryć tej możliwości w ostatecznej wersji konsoli, albo po prostu nie zdawało sobie sprawy z luk bezpieczeństwa jakie to generuje