Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pablo397: jak wysokie będą Twoje pomidory? Ja zastanawiam się, jak wielkie pojemniki potrzebuje. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nigdy nie robiłem pomidorów, ktore całe życie spędza w doniczkach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zashi: a wuj je wie. Powyciągaly się w szklarni, nie uszczykiwalem to teraz takie mi porosły badyle.

Pojemniki potrzebujesz zależnie od odmiany. Najmniejsze to i tak te minimum 15 l. A najlepiej do 20l doniczek powsadzac bo pomidory tworzą mega duży system korzeniowy i są bardzo żarłoczne. Słyszałem że jak się je przesadza to dobrze je przesadzić razem z mniejszą doniczka, która ograniczy rozrost korzeni a więcej mocy rośliny pójdzie w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo397: Muszę poczytać. Wziąłem opakowanie pomidorów, bo ma małe owoce. Od razu założyłem, że będzie mały krzaczek, skoro to koktajlowe. Taki wuj, mają dorastać do 1,5 metra. ( ) Na razie så jeszcze malutkimi roślinkami. Na dodatek u mnie zimno na dworze, więc trzymam je w domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kube: Ja 20 brałem, solidne są ale faktycznie cena wysoka. Chociaż policzyłem Sobie że w tym sezonie powinny się zwrócić, tak na styk. Ziemia, nasiona i nawóz mi się zwracają z sadzonek które sprzedaje po robieniu rozsady.

Wiem że paprykarze kupują wiadra 10l z Ikei po 8 zł, podobno najtaniej wychodzi. Może podobny myk jest na coś większego. Natomiast ja wolę kwadratowe donice bo efektywniej wykorzystują przestrzeń.