Wpis z mikrobloga

Jedwabny szlak to jedna z najstarszych dróg handlowych, która znana ze swych bogactw rozpala nasza wyobraźnię. Gdy na dalekim wschodzie władzę nad tamtejszym światem zdobyli Mongołowie ich ekspansja na zachód zaczęła zagrażać zachodowi. Nieznane do tej pory na zachodzie techniki walki wręcz wywoływały trwogę, ale realna groźba przyszła w raz z ich najazdem na Polskę i Węgry w 1238 roku. Aby zapobiec dalszym najazdom Papież postanawia wysłać misję dyplomatyczną, a jednym z jego jej członków był Polak, Benedykt. Wyprawa miała miejsce na wiele lat przed podróżą Marco Polo. A jak przebiegała ta misja i jakie odległości przebył nasz misjonarz tego dowiecie się w tym odcinku.

Link do znaleziska - Pierwszy Polak na Jedwabnym Szlaku

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #chiny #odkrycia #ameryka #polska #gospodarka #dyplomacja #pokazmorde
Pobierz sropo - Jedwabny szlak to jedna z najstarszych dróg handlowych, która znana ze swych ...
źródło: comment_1619510829XK005rObW1hcX9gGPjo6BB.jpg
  • 34