Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki mam chorego wuja. Oddawał krew jakieś 12 litrow. Chciał się zarejestrować do hepatologa i termin za rok. Jak to ugryźć żeby dali mu wcześniejszy termin? Jak negocjować z panią od rejestracji? Druga sprawa to ma masę leków. A jak patrzyłem to część z nich np Vivace jest refundowany z 52 zł do 0 dla hdk. Co musi wpisać i gdzie by mu dali te leki taniej? Mam osobiście książeczkę ale nie byłem zmuszony jej użyć. Pomożecie?
#barylkakrwi #krwiodawstwo
  • 13
@Jointwick69: Chyba najpierw do RCK po potwierdzenie i z tym potwierdzeniem do PCK. Nie wiem jak to teraz wygląda z czasem oczekiwania, ale mam nadzieję że dużo szybciej niż wizyta. A od ręki to faktycznie tydzień, a jak nie to zgłaszaj do NFZ i oni odpowiednio wpłyną na termin ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Jointwick69: najpierw do RCKiK po zaświadczenie o ilości oddanej krwi na podstawie legitymacji (zależy od tego, z kiedy są wpisy - jak stare i zatrzymane przed laty, to raczej nie mają ich w bazie danych), potem z papierem do najbliższego oddziału regionalnego PCK złożyć wniosek o nadanie odznaczeń ZHDK i powiedzieć, że sprawa pilna, bo chory dawca potrzebuje skorzystać z uprawnień. W zależności od podejścia zajmie to od 2 minut do
@Jointwick69: rckik u mnie załatwia sprawy papierologiczne związane z książeczką(Warszawa). Potem odbieramy książeczkę w PCK. Jak już ją mamy to idziemy z nią do naszej przychodni, informujemy o byciu krwiodawcą i dajemy książeczkę, którą dostaliśmy w PCK. Potem przy zapisach dajemy znać, że mamy kartę pułapkę i dają lepsze terminy. Mi zwykle uczciwie dają na 2-3 tygodnie, więc nie ma dramatu i nie ma co się kłócić, jak potrzebne jest turbo