Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#cctv #kamery
Istnieje jakaś kamera dzięki której będę mógł odczytac wieczorem numer rejestracyjny z odległości około 30m? Musi miec zapis na karcie SD. Wszystkie fullhd odpadają bo testowałem kilka. Nie ma szans na odczytanie numerów przy 1080p. Musiałaby byc chyba jakaś dobra 4k bo sprawdziłem jedna 8mpx reolink 820a i też jest dupa. Numerów nie da się odczytać. Macie jakie sprawdzone firmy, modele? Budżet też mam słaby bo do 600zl.
  • 14
@pokipoki: W nocy jest problem w większości kamer ze względu na nierównomierne oświetlenie kadru. Kamery stosowane w systemach miejskich i przemysłowych są spoko, chinczyki dahua i hikvision, problemem jest brak slotu na kartę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UmrzecZmilosci: już nawet nie o noc mi chodzi tylko jak już się zaczyna robić wieczór. W nocy to zupełna lipa jest. Ale przynajmniej chciałem coś widzieć do momentu aż zaczyna się ściemniać. Parking jest oświetlony a i tak nic nie widać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bialy100k: dzięki ale to chyba nie dla mnie. Nie dość, że muszę wydać dodatkowo kase, poświęcić czas to jeszcze jest spore ryzyko uszkodzenia sprzętu i pewna utrata gwarancji. Wolałbym kupić gotowa o ile to w ogóle możliwe.
@pokipoki: Za obiektyw 25mm zapłaciłem równowartość 35 PLN z dostawą do domu. Majątek to nie jest.

P.S. Zmiana kamery na "więcej megapikseli" dużo nie pomoże, bo problemem będzie rozmycie (chyba, że wydasz naprawdę dużo kasy). Jakąś opcją jest kamera z wbudowanym zoomem (x10 przykałdowo) - nic nie będziesz musiał przerabiać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pokipoki: megapiksele nie mają nic do odczytu tablic w nocy bo czy w 2 czy 8mpx tablica odbija światło tak samo i jest nieczytelna. Albo specjalna kamera do tego przystosowana (dosyć droga) albo półśrodek czyli zabawa z ustawieniami i kamera z OPTYCZNYM przybliżeniem. Musisz obraz tak ustawić że tablice będą czytelne ale otoczenie to będzie ciemna dziura.
@pokipoki: możesz miedz i kamerę czy aparat w telefonie z miliardem MPx to nie ma żadnego znaczenia, interesowałeś się jaki masz w ogóle przetwornik?? przeleje ci takie coś co kiedyś napisał kolega:

Jak się wybiera kamerę do monitoringu, to najważniejsze jaką wielkość ma CMOS, a nie że klatka jest full HD ... jak CMOS jest za mały to dostaniesz piękny obrazek 1920x1080 na którym nic nie widać poza konturami :)