Wpis z mikrobloga

@iRoX: da sie ale Straz Miejska ma to bardzo czesto w dupie, bo sami na codzien w ten sposób parkuja. Jakby im serio zależało ich pracy, to by by robili znacznie wiecej pieszych patroli po osiedlach i czesciej używanych ulicach i spisywali wszystkich, nawet jestem za tym zeby kazdy z nich dostawal 50 zl z mandatu
@bambaryua: czaje o co chodzi, ale nadaniem 50zł mandatu nie naprawi szkód, ewentualnego naprawienia chodnika, nie znam się na prawie na tyle by wiedzieć gdzie to zgłaszać, ale wg mnie powinno z urzędu miasta pójść skierowanie do sądu za zniszczenie chodnika i opłacenie naprawienia szkód. No jednak jak z twoich czy moich podatków idą pieniądze na to, by te drogi i chodniki wyglądały jak w cywilizowanym świecie a nie w latach
@bambaryua:

Cala Polska to ogolnie jedna wielka patologia parkingowa. Egoizm i postkomunistyczne podjescie ludzi (wspólne czyli niczyje, doprowadzilo do tego, ze auta wlasciwie zaparkowane sa w mniejszości. Najgorsze w tym jest, ze SM ma to w dupie i sami uważają, ze tak sie parkuje

Pomijasz najistotniejszą kwestię, patologia ta zaczyna się od błędnego projektowania przestrzeni miejskiej. Stawia się blok przy bloku nie zapewniając nawet tylu miejsc parkingowych ile jest w nim
@bambaryua: Ostatnio byłem świadkiem jak typy ze "straży łowieckiej" podjechali wielkim samochodem, z quadem na pace pod sklep. Kupowali pełno browarów. I kierowca, też zachmielony wsiadł do samochodu, otworzył piwo i odjechał. Tak że tego.
@Zgrywajac_twardziela: To nie jest kompletnie prawda.
1. W Stanach wielokrotnie próbowano rozwiązać problem poprzez budowanie nowych parkingow, nic sie nie zmieniało. Niezeleznie ile parkingow się zbuduje i tak wszystkie miejsca zostana zajęte.
2. Jedynym rozwiązaniem jest rozbudowa komunikacji miejskiej, infrastruktury rowerowej i kreowanie miasta oraz ludzkiego myślenia w idei miasta 15 minutowego, w ktorym do każdego potrzebnego Ci miejsce (szkola, sklep, praca itp.) jestes w stanie sie dostać w 15 min