Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
źródło: comment_1620722263LfJtqfOojA5N0fWh1Ufa3Z.jpg
  • 39
czemu na wykresie jest taki skok


@wiem_wszystko: Współczynnik R liczony jest tydzień do tygodnia. Aktualne wyniki są zgodne z oczekiwanymi ale tydzień temu były nienaturalnie niskie, więc współczynnik nagle wzrósł dwukrotnie. Dzisiaj jest 1.3. Mimo uśredniania poleciał do góry. Myślę, że za parę dni się ustabilizuje znowu.
@taior3: nie spodziewałem się tak niskiej wartości i to jeszcze przy ilości testów utrzymującej się na poziomie 60k, utrzymujemy spadek na poziomie 20% !!!
@pilot1123: zgony wynikają z wieloletnich zaniedbań w służbie zdrowia i tylko pośrednio z trwającej epidemii

I jeszcze dla wszystkich którzy widzą dzisiejszy 'wzrost' - tydzień temu była anomalia, nazwijmy ją 'podwójnym poniedziałkiem' i biorąc pod uwagę wartości z 27, 20 i 13 (06.04 to też była
a czy ten współczynnik nie powinien być liczony tyg/2tyg?


@Tam91: Współczynnik mówi ile osób zaraża jeden chory. Wiemy, że od kontaktu do objawów mija około tygodnia. W związku z tym, że nowe przypadki zmieniają się w cyklu tygodniowym wybranie jednego tygodnia wydaje się być najbardziej sensowne. Tak więc porównujemy wynik dzisiejszy z wynikiem z zeszłego wtorku co może być podstawą do dalszych analiz.