Wpis z mikrobloga

Ostrzeżenie dla chcących wypłacać USD z XTB na konto walutowe Kantor Alior. Wypłaciłem trochę ponad 100 dolarów i przyszło aż 27 dolarów mniej! XTB oczywiście nie przyjął reklamacji, bo oni nie pobrali opłaty tylko banki pośredniczące albo Alior i kasy mi nie zwrócą. Napisałem do Aliora i też napisali, że opłatę pobrał bank pośredniczący ale jednorazowo zwrócili mi pieniądze (dobre ziomki z Aliora). Zastanawiam się czy nie skierować tego do UOKiK, bo moim zdaniem XTB nie dopełnia obowiązku informacyjnego, nie informując o tak dużych opłatach.
#xtb #gielda
  • 14
@getin: Opłaty za przewalutowanie na XTB też są bardzo duże niestety. Specjalnie zakładałem konto walutowe żeby zminimalizować potencjalne opłaty bo Alior ma nienajgorsze kursy wymiany ale jak widać nic to nie dało (,)
@Adam26cm: To ja już nie wiem. Może od jakiejś kwoty dopiero jest ta opłata albo to jest jakaś loteria. W każdym razie uważam, że powinni lepiej o tym informować albo pokrywać takie koszty.
@appmaniack: Przede wszystkim gorsze kursy wymiany i opłaty za przelew Swift 0,5% kwoty przelewu (min 30zł, max 250zł). Ale nawet jakby te przelewy były darmowe to zakładanie dwóch konto walutowych - jednego żeby przyjąć przelew za darmo i drugiego żeby wymienić na PLN to jest już przesada dla mnie.
Jakby ktoś szukał.
Mi zabrali 27$ przy przelewie na tylko ~1300$

Odpowiedź z XTB:

informujemy, że wypłaty w USD przelewamy przelewem zwykłym w modelu SHA - my płacimy opłaty w naszym banku, a Pan koszty banków pośredniczących i opłaty w swoim banku. Opłatę mógł pobrać bank pośredniczący. XTB nie pobiera prowizji od wypłat walutowych.


Odpowiedź z Alior Kantor

z naszej strony nie pobieramy opłat za przelewy otrzymane. W przelewie wybrał Pan opcję