Wpis z mikrobloga

jak szybciej ogarniać pliki z telefonu Samsung s10+ akurat u nie, podłączony pod kompa normalnie ogarnia to strasznie wolno, zanim wczyta wszystkie itd, a mam 1 TB pojemności i dawno nie robiłem kopii zapasowej :) prawie 400 GB zdjęć i filmów po 2 latach. Co polecacie do zgrywania takiego materiału szybciej? od Samsunga coś jest może? czy jakim Total Commanderem pójdzie szybciej? #telefony #samsung #komputery #informatyka #android
  • 5
@paki82: 100x szybciej leci, gdy do samego telefonu (byle naładowanego do pełna...) podłączysz po USB-OTG (zwłaszcza usb3.0) jakąś sporą pamięć przenośną, i z poziomu telefonu kopiujesz na ten zewnętrzny dysk/pendrive...
Ja używałem ostatnio dysku ssd przez przejściówkę usb-sata, podłączoną przejściówką usbC-otg-usb3.0 i leciało dobre ponad 100MB/s bez problemu (huawei mate ileśtam, nie wiem czy s10+ ma usb3.0 otg)
i dźwignęło ssd z telefonu zasilić?


@paki82: bez problemu. Nawet talerzowe HDD 2.5" szło, ale bałem się czy jak puszczę >100GB zrzucanych fotek itp to czy starczy baterii, a 256GB ssd leżało luzem to użyłem.