Wpis z mikrobloga

Po wyłapaniu bana zrodziła się dyskusja, do której chciałem się odnieść.xD (https://www.wykop.pl/wpis/57387421/piwniczny-haker-xd-a-co-to-za-czystki-libertarian) Chcąc nie chcąc musiałem napisać ten post przez zapewnienia @ekspert_od_niczego. Na samym początku uprzedzam, że wpis może być trochę obszerny, ale nie zniechęcajcie się tym, bo naprawdę warto, polecam poświęcić trochę czasu i zapoznać się z nim.
W pierwszej kolejności chciałem zakomunikować, że jestem człowiekiem konsensusowym, nigdy nie zamykam w swojej bańce światopoglądowej, zawsze staram się zrozumieć tok rozumowania innych stron. Wszelkie dyskusje z oponentami traktuję jako doświadczenie, które pomoże mi zrozumieć daną stronę lub nawet doświadczając swoje własne błędy całkowicie zmienić poglądy. Jeszcze 4 lata temu byłem jeszcze brunatny (https://www.wykop.pl/wpis/52060043/ale-mi-wstyd-znalazlem-swoje-8values-sprzed-4-lat-/) , i zostałem brutalnie sprowadzony do parteru i bezlitośnie zmasakrowany. (Przez bycie nim zdobyłem wiedzę o podobieństwach i różnicach z socjalizmem, ale to materiał na inny wpis, który ukaże się niebawem.)
Wracając do meritum tamto doświadczenie nauczyło mnie abym respektował każdą stronę. Tak więc zarzut stosowania kliszy kończących myslenie jest wyssany z palca. (https://www.wykop.pl/wpis/57387421/piwniczny-haker-xd-a-co-to-za-czystki-libertarian-/#comment-204353701) Jedynymi stosującymi tutaj tę metodę są komentarze nie odnoszące się do treści, zarzutów z waszej strony. Wyśmiewcze docinki typu "Somalia", "Libki jaz zwykle, to nie był prawdziwy kapitalizm xD", "wyjedź do buszu,tam nie ma podatków" jest powszechnie przez was używane do stłumienia dysonansu poznawczego. Zawsze chętnie wysłucham argumentów drugiej strony, podyskutuję, a jeżeli się mylę to przyznam rację, nie mam z tym problemów (https://www.wykop.pl/wpis/56191997/pracuje-za-jakies-2-5k-na-reke-i-mieszkajac-z-rodz/#comment-200045733 , ok tam się nie pomyliłem,ale nie ująłem całej myśli we wpisie, @tyrytyty mógł pomyśleć inaczej.), ale rozumiem łatwiej jest powiedzieć to podczas nieobecności, by przypadkiem nie wyjść na hipokrytę i nie zostać wypunktowanym.
Wasze próby ukazania "wolnościowego" socjalizmu z lepszej strony, jakoby był czymś w stylu rozsławiania zdrowej żywności jest po prostu głupi. Czym innym jest promocja zdrowej żywności, a zupełnie inną rzeczą jest promocja systemu opartego na kolektywnych środkach produkcji. Sam przyznam to porównanie nieco mnie rozśmieszyło. Porównywać zdrową żywność z niewydajnym systemem pozbawionym kalkulacji ekonomicznej jest komiczne. Chociaż jeśli spojrzymy z innej strony, to głodówka podobno czasami korzystnie działa na zdrowie.:) Co do rzekomego braku hierachii w systemie demokratycznego socjalizmu powiem jedno. "xD" Nie trzeba mówić o tym, że w tamtym systemie promowane byłby umiejętności scricte polityczne. Do władz spółdzielni najpewniej wybierani byłyby osoby posiadające umiejętności manipulacyjne, a ludzie z "smykałką do biznesu" dalej niewolniczo pracowaliby dla dobra ogółu. Nie chcę się zbytnio rozpisywać, więc polecam przejrzeć mój profil, znajdziecie tam kilka wpisów krytykujących tamten system. Jeśli chcecie robić kolektywy w sposób wolny i z poszanowaniem dla praw innych to tylko w społeczeństwie rynkowym-kapitaliźmie.
Stosowanie stereotypów takich jak "każdy socjalista jest totalitarystą" jest krzywdzące, bo nie każdy popiera przemoc. Ale studiując naturę ludzką a nawet dzieła Stirnera jesteśmy w stanie przewidzieć do czego może posunąć się człowiek dążący do swoich egoistycznych ideałów. Dlaczego egoistycznych a nie altruistycznych? Altruizm jest także zjawiskiem egoistycznym, ludzie poprzez czynienie dobra chcą poczuć się lepiej, bardziej moralnymi od innych ludzi. Zaślepiony człowiek działający dla "dobra ogółu" ma gdzieś dobro pojedyńczej indywidualnej istoty ludzkiej, poprzez altruistyczne usprawiedliwianie znajdzie sposób na usprawiedliwienie swoich niemoralnych działań, ale mniejsza o to.
Następną kwestią, którą chciałem wyjaśnić to nieszczęsne usunięcie komentarzy przez które mam nieprzyjemności. Fakt ten czyn był nie rozsądny. Nie sądziłem, że skasowanie kilku niezbyt ważnych komentarzy ( w końcu jesteśmy na stronie ze śmiesznymi obrazkami, a nie poważnymi ludźmi) wytworzy taki harmider. Przyznam, że tamten mój wpis miał zepsuć możliwie jak najwięcej nerwów, wyprowadzić z równowagi. Sam obrazek komunistycznego brainleta dodatkowo ich triggerował. Nie trzeba było długo czekać, by pojawiły się niezbyt przyjazne komentarze. Fakt jeden z nich przez zmęczenie omyłkowo uznałem za atak personalny, chwilę później pojawił się kolejny już ostrzejszy komentarz tym razem atakujący moją osobę, w przypływie emocji popełniłem podstawowy błąd w tej sytuacji, usunąłem oba xD, ofiarą przez przypadek padł jeden komentarz nie zawierający w sobie nic złego, ale nie wnosił do sprawy nic poza ogólnikami typu "porównujesz pracę robotników do mieszania błota?!). Widocznie mocniejszy atak na moją osobę nie jest spowodowany wyłącznie usunięciem tamtych komentarzy. Wszystko najpewniej uszłoby mi na sucho, gdyby nie moja działalność mocno dająca się we znaki antykapitalistycznym nastolatkom. Złoty post @steemm, w którym przeprowadził profesjonalne uspołecznienie sesji komentarzy ^XD nie złapał z tego powodu takiej ilości hejtu. (chociaż moja pamięć może być zawodna). Każdy, kto dobrnął do tej chwili uświadomi sobie ich wartość "retoryczną" chociaż lepszą opisem na te metody będzie użycie określeń manipulacji i sofistyki.


#libertarianizm #banujo #4konserwy #neuropa #antykapitalizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1621094265D7t2EMpGz2QmmRUWoUKpnO.jpg