Wpis z mikrobloga

@RandomowyJanusz: jak ze wszystkim: zależy jaka branża, zależy czy się kredytujesz, zależy czy rozsądnie się podatkujesz (ryczałt/nie ryczałt, bo czasem tak lepiej) itp. Niejeden na JDG potężnie wtopił, a może i życie przegrał, ale dobrze dbający o swój biznes ogarnięty człowiek unikający ryzyka i w dobrej branży ogarnie i na JDG (a może i na JDG mu lepiej).

Nie ma co generalizować, to tak jakbyś teraz wszystkim wmawiał, że jazda rowerem
super forma bo wszystko w koszty możesz włożyć


@Sl_w_k_1: no chyba że przyjdzie Jarosław z Nowym Ładem, i ci powie, że od dzisiaj to już nie wszystko, np na początku - składkę na ubezpieczenie zdrowotne (swoje i pracowników). A jak zabraknie w skarbcu kasy - to nie wiadomo co kolejne.
Podatków - nie podnosimy! A to, że JGD będą ich płacić więcej, z powodu braku możliwosći odliczenia wydatków od dochodu -
a co ekspert w betleju tak mówi xD ?


@samdydio: bo ekspert w bentleju ma akurat rację, tylko że w swoim jednostronnym zacietrzewieniu (ogólnie widzę w nim trochę Korwina - proste recepty na wszystko, a kuce łykają) nie rozumie, że jak prowadzisz mały biznes z 2-3 pracownikami to nie ma co się pieprzyć ze spółką z o.o.. On by najchętniej nawet paniom na kasie w biedronce kazał założyć spółki z o.o.
Otóż mam dwie sp z o.o. i jestem zadowolony.


@RandomowyJanusz: mnie ciekawi jedna rzecz - i nie chodzi tutaj mi o koszty i co odliczać/nie odliczać od tego CITu - ale czy taka spółka z o.o. może swojemu jedynemu pracownikowi (czyli np. mnie):
- kupić samochód służbowy żeby mógł sobie jeździć do pracy i w celach slużbowych (i prywatnie też, ale o tym ciiiii...)
- paliwo do w/w samochodu (niekoniecznie w