Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję złożyć komputer dla 12-latka. Zapytałem młodego czy ma coś na oku, złożył sobie taki sprzęt jak na screenie. Problemem jest cena – chciałbym zejść jak najniżej z ceną jednocześnie zapewniając wystarczające parametry do tego żeby sobie popykał w gierki na przyzwoitych ustawieniach. Idealnie gdyby się dało komplet zamknąć w 3500-4000 PLN. Podpowiecie gdzie można uciąć koszty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ma to być jakiś uber #pcmasterrace ale przyzwoity #komputer dla 12-latka z późniejszą możliwością rozbudowy.
Pobierz
źródło: comment_1621513005Q6jnwzhgYTiKd2XPTa0h7R.jpg
  • 29
@MuchomorSromotnikowy: Osobiście rozglądam się za zestawem piec + monitor i peryferia,i jedyne sensowne rozwiązanie to gotowiec z jakiegoś marketu typu 10400f i 1660super, bo próbowałem składać coś sensownego samemu ale ciężko się wbić w ceny GPU gdzie 1660s chodzi po 3k
@MuchomorSromotnikowy: mam tę samą bolączkę i podobną półkę cenową, bo młody chce do 4500. Ceny kart graficznych są #!$%@? ZA #!$%@?. wychodzi za 4500 gtx 1650 OC co jest #!$%@? gównem w cenie 1500zł. Nie wiem co mam młodemu powiedzieć, szukałem 1660, ale cena to też 2500. #!$%@?ęci są. karty są o 1000zł za drogie aktualnie i albo składasz gównokomputer w cenie albo wypaśny przepłacając
@joolekk: No nie konsola, nigdy nie dorówna jakością grafiki PC-towi
@lizakoo: Też mam ten problem i 1660s dostaniesz jedynie w gówno zestawie z b460,2666MHz RAM, 512GB dysk obudowa z dupy, a zasilacz od rumuna kradnącego linie trakcyjne na stacji poznań główny