Wpis z mikrobloga

W jaki sposób prowadzi się weryfikację chroniącą przed stworzeniem multi konta?
Czy istnieją 100% sposoby, które nie wymagają manualnej weryfikacji?

Czy implementowaliście podobne rozwiązanie?

Na pierwszy strzał nasuwa mi się kilka propozycji:
- walidacja profilem zaufanym?
- podpięcie konto płatniczego
- podpięcie numeru telefonu komórkowego
- walidacja numerów seryjnych podzespołów / ip / mac / czasu logowania (chyba raczej trudne do implementacji)
#informatyka #bezpieczenstwo #security #it
  • 8
@RefriedArmchairCatapultHanded: akurat mam dwa przypadki:

- Oddawanie głosów online. W jaki sposób ochronić się przed aby nie pojawiło się kilka głosów od tej samej osoby?
- Platformy gdzie ludzie rywalizują w gry online (csgo: faceit, esea, LeagueOfLegends) borykają się z multi kontami. Ktoś dostał bana za oszustwa. W jaki sposób zabezpieczyć się przed tym aby drugi raz się nie pojawił - nie stworzył nowego konta?
Myślę, że problemem jest też globalizacja. Na poziomie jednego państwo mogłoby być to prostsze.
Dla Polski można by było wykorzystać elektroniczny dowód / profil zaufany. Nie orientowałem się jak z API do tych rozwiązań.
Jednak przy stronach ogólnokrajowych implementacja dla każdego kraju osobno byłaby problematyczna.
Czy istnieją 100% sposoby

@Caishen: Nie istnieją. Można mieć wiele kont płatniczych, telefonów i kart sim a profilu zaufanego raczej nie można użyć w prywatnych rzeczach

Wymagaj podpisu zaufanego. Weryfikacja będzie podwójnie skuteczna. Zidentyfikujesz, gdy ktoś będzie chciał dwa razy oraz nikt nie będzie chciał tworzyć konta, więc też nie będzie multikont ( ͡° ͜ʖ ͡°)