Wpis z mikrobloga

Nicklas Bendtner w wieku 33 lat zakończył karierę piłkarską.

Bukayo Saka wczoraj zdobył swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji - link

Luis Campos nie dogadał się ostatecznie z Niceą i nie dołączy do francuskiego klubu. Campos obecnie prowadzi rozmowy z wieloma klubami, w tym z Realem Madryt i Arsenalem.

źródła: tier 2
komentarz: Nie wiem na ile to realne, bo chociaż Luis wspominał, że chciałby pracować dla dużego klubu, ale Campos to w zasadzie cała siatka scoutów i analityków zbudowana przez niego oraz pracująca dla niego(a może rozmawiają właśnie z nim dlatego, bo Arsenal zwolnił większość swojego sztabu i będą to teraz outsoursować), którą z czegoś trzeba opłacić. No właśnie, on z każdego transferu z klubu(w Monaco i Lille) dostawał procent, mówiło się, że 5-10%, czasami i też Jorge Mendes oraz Pini Zahavi brali jeszcze swoją dolę. Jest też mało prawdopodobne by się przeniósł do Londynu, bo nawet pracując jako dyrektor sportowy dla Lille siedzibę swojej firmy miał w Monaco i latał z tego miejsca po całym Świecie, dobijając w sezonie czasami nawet do 400 tysięcy kilometrów. Campos zatrudnia 30 pracowników, osobiście wybiera się dopiero gdy większość z wysłanych scoutów w różnym okresie z niezależnymi opiniami wyda przychylną decyzję na temat danego piłkarza.

Dla mnie kluczowa jest obserwacja. Podam przykład: mały detal, przypatrzenie się temu, jak zawodnik rozgrzewa się przed meczem, albo przed wejściem na boisko jako rezerwowy, mówi wiele o jego charakterze. A to charakter jest kluczem do znalezienia topowego talentu

Tworzę własny model. Załóżmy, że zaimponował mi prawy obrońca grający w Hiszpanii. Moi skauci muszą nie tylko znać jego statystyki i oglądać go na wideo niezliczoną ilość razy. Muszą też obejrzeć go na żywo, a potem porównać go z graczami, których widział w innych krajach. Moi zwiadowcy muszą dużo podróżować i zmieniać miejsce zamieszkania praktycznie co miesiąc, żeby zobaczyć w akcji jakiegoś gracza.

Gdy przyszedłem do Monaco, Kylian nie był szczęśliwy. Rodzina chciała go zabrać klubu, rozczarowana brakiem szans. Zobaczyłem go w akcji przez 10 minut i wiedział, że to fantastyczny piłkarz. Musiał z nami zostać. Dlatego umieściłem go w rezerwach, a on zrobił tak błyskawiczny postęp, że zaraz był już w pierwszym zespole. Pamiętam pracę z Cristiano Ronaldo, wiedział o futbolu wszystko. Kylian miał tak samo

Wszyscy chcielibyśmy zatrudniać graczy wartych 30 milionów euro. Ale mój prezes przychodzi i mówi mi, że mamy 30 milionów do zainwestowania w cały rynek. Stworzyłem więc listę dziewięciu zawodników: trzech za od 0 do 3 milionów, trzech wartych od 3 do 6 oraz trzech od 6 do 10. Dzieje się tak dlatego, że nasza luka w podpisywaniu umów zwykle wynosi od 0 do 10 milionów. Pod koniec sezonu omawiamy tę listę i wybieramy piłkarzy, którzy pasują do nas najlepiej pod względem ekonomicznym oraz sportowym.


~ Luis Campos, 2017 rok

Wygląda na to, że w związku z przyjściem Carlo Ancelottiego do Realu Madryt, Martin Ødegaard otrzyma swoją szansę i wsparcie ze strony menadżera. Im szybciej Arsenal zakończy tą nierealistyczną sagę i skupi się na realnym transferze jak Buendia tym lepiej
źródło: tier 3 i wywiad Carlo

Arsenal przewiduje, że już wkrótce Smith Rowe podpisze nowy kontrakt z klubem. Obecna umowa Emila wygasa za 2 lata.
źródło: tier 2

Andre Onana jest kolejnym bramkarzem po Rayi i Runarssonie poleconym przez Inakiego Canę, obecnego trenera bramkarzy, któremu Mikel Arteta powierzył restrukturyzację systemu szkolenia bramkarzy. Cana zna Onanę z akademii Barcelony. CAS podejmie decyzję w sprawie skrócenia bana bramkarza Ajaxu dopiero za kilka tygodni.
źródło: tier 2

Arsenal jest zainteresowany defensywnym prawym obrońcą Lille - Zeki Celikiem, mówi się o potencjalnym transferze za 15 mln.
źródło: tier 3

Angielskie media łączą Manora Solomona z przenosinami do Arsenalu albo może jego agent Pini Zahavi wykorzystuje klub by zwiększyć zainteresowanie jego klientem na rynku transferowym.
źródła: tier 3

Arsenal zdecydował, że po kolejnym nieudanym sezonie dalszą przebudowę klubu powierzy niedoświadczonej czwórce z Mikelem Artetą na czele, a tymczasem lokalny rywal - Tottenham jest bliski zatrudnienia Antonio Conte jako menadżera i Fabio Paratici na stanowisko dyrektora sportowego.
źródła: bliskie Kurakom i BBC
#arsenal
źródło: comment_16227164528yq4Dp5EySMWGxuchHscyd.jpg
  • 9
@MarekAntoniusz: Może się nie dogadać się z Edu, Mertesackerem i Artetą, ale ogólnie też nie wiem, bo Raul Sanllehi poleciał za szemrane interesy, zwłaszcza transfer Pepe na który zarobiło bardzo dużo osób, a Campos też by chciał z tego swój procent.
@Pustulka jeżeli to byłyby transfery które generowałyby przychody to i jakiś procent warto zapłacić niż przepłacać za transfery i to nie wypaly. Oczywiście zdaję sobię sprawę że nie daje on 100% że każdy transfer będzie udany i to będzie TOP ale zawsze to dużo większe prawdopodobieństwo .
@MarekAntoniusz:
Schalke nie uzyskało porozumienia z Kolasinaciem w sprawie kontraktu w związku z limitami i sytuacją finansową klubu, więc wraca on póki co do klubu. Bośniak ma oferty z Włoch z Turcji.
źródło: Tier 2.
@MarekAntoniusz: byleby się pozbyć całej jego tygodniówki i nie dokładać do niej choćby funta oraz uzyskać kwotę jaką klub mu jeszcze zalega z tytułu bonusu lojalnościowego.

Wilfred Zaha ogłosił, że chce opuścić Crystal Palace, idealnie by było zmienić klub jeszcze przed sezonem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: tier 3