Wpis z mikrobloga

Jest filmik na youtube gdzie Kornelia wyznaje ze ma stwardnienie rozsiane. Wielu z was krytykuje chamsko kogos albo obrzydliwie hejtuje bo ktos jest gruby, brzydki, taki sraki czy owaki. Nazywa swinia, tlusciochem i podaje argument ze ktos idac do programu musi sie liczyc z krytyka. Tyle ze ta rzekoma krytyka to nie jest krytyka tylko obrazanie drugiej osoby. Ja wlasnie dlatego nigdy nie ocenialam nikogo przez pryzmat wygladu bo po pierwsze to jest plytkie a po drugie nie znajac jakiejs osoby nie wiemy jaka miala historie i co przeszla w swoim zyciu a przeciez w rozrywkowym programie nie bedzie sie nad soba uzalać. Nawet chore osoby maja prawo korzystac z zycia i wziac udzial w takim programie. Nie ukrywam ze pewne cechy charakteru u Kornelii mnie irytowały i nie byla jakas moja ulubiona uczestniczka ale tak po ludzku jest mi jej zal po tym jak ludzie po niej jechali.
#hotelparadise
  • 11
@caramilla: nie o to mi chodzi. Mam na mysli to ze nie wiemy czy pewne cechy wygladu nie swiadcza o jakiejs chorobie. Moze u Kornelii choroba nie miala na to wplywu ale fakt faktem wiele osob tutaj bardzo chamsko sie o niej wypowiadalo uzywajac bardzo przykrych okreslen. W kolejnej edycji moze sie okazac ze jednak troche wiecej ciala u jakiejs osoby moze byc konsekwencja jakiejs choroby a my nie bedziemy o
@Joanna_Maria_W: a czy ty masz pojęcie, ile osób choruje na raka, sm czy inne dziadostwo, również tych publicznych (jak politycy, piosenkarki, aktorzy czy ktokolwiek)? A także ile takich chorych osób komentuje sobie coś w necie, w tym na wykopie? Gdyby każdej osobie, o której zachowaniu czy wyglądzie chcemy wypowiedzieć niepochlebną opinię, dopisywać historię leczenia i związanych z tym traum, to wszyscy sralibyśmy tęczą. No nie, tak nie może być. Choroba to