Wpis z mikrobloga

#neurolista Małe postscriptum do dzisiejszego wpisu.
https://www.wykop.pl/wpis/58082021/na-sam-koniec-dlugiego-weekendu-i-na-deser-po-nied/

W osobnym wątku @Lukardio zwrócił się z jakże życzliwym pytaniem

co on sobie ubzdurał


w kontekście sondażowych wyników #konfederacja.

Na zwrócenie mu uwagi (z podaniem źródła) przez kolegę @oczami_kuca stwierdził on, że

pisze o sondażach od połowy maja


Dziwne kryterium oceny zastosował nasz neuropek. Każdy szanujący się badacz sondaży - czy to portal ewybory.eu, Marcin Palade czy też Daniel Pers na koniec miesiąca zajmuje się średnią przez cały miesiąc - a nie w tym jego fragmencie, który mu akurat przypasował pod tezę. Pamiętać należy, że niektóre sondażownie dla niektórych mediów prowadzą badania raz w miesiącu - część z nich mogło zwyczajnie nie zmieścić się w wybrakowanej analizie. Wydawało mi się, że skoro we wpisie (a konkretnie w tym jego fragmencie):

Jak wynika z analizy sondaży, przeprowadzonej przez portal ewybory.eu, #konfederacja zanotowała najlepszą średnią sondażową od lipca zeszłego roku i po raz pierwszy od września wyprzedziła Lewicę - dla wielu neuropków formację polityczną najbliższą ich poglądom.


jasno wskazałem, że kryterium wyliczania wyników są kolejne miesiące, to takie nieporozumienia nie powinny mieć miejsca. Niestety - myliłem się. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie była to jednak jedyna reakcja. Kolega @El3xetor (swoją drogą - jeden z głównych bohaterów tagu) ponownie poruszył temat udziału Sławomira #mentzen w "Hejtparku" na #kanalsportowy, stwierdzając, że jestem "ciężkim przypadkiem" oraz zarzucając mi, że robię fikołki broniące "kompromitacji" Mentzena - oczywiście zamieszczając jeden tylko fragment z całego mojego wywodu (bo a nuż ktoś chciałby zapoznać się z resztą). Cóż - to nie ja jestem autorem pozytywnych komentarzy pod samym nagraniem na #youtube (a nie podejrzewałbym Krzysztofa Stanowskiego o zapędy cenzorskie). To nie ja również zwołuję po kilka razy kolegów, by ci wykopali na główną znaleziska z tezą o kompromitacji polityka Konfederacji (zupełnie, jakby autorzy tej tezy sami nie wierzyli w jej prawdziwość). Nawet, jeśli można by się do czegoś przyczepić, to obecnie głośniej jest o tym, jak Mentzen na własną rękę zorganizował webinar (uprzednio odwołany przez Just Join IT na wniosek lewicowców) o ulgach podatkowych dla informatyków, w dodatku przyczyniając się do zebrania sporej kwoty na opiekę psychiatryczną dla młodzieży. Tymczasem Jaś Kapela (przedstawiciel lewicy w dyskusji nad opłatą reprograficzną) dalej kompromituje się, próbując zadawać kuksańce gospodarzowi programu, który w krytyce jego zachowania łączy się nawet z... rzeczonym Mentzenem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No dobra, jeszcze jeden kolega - @BajaScorpions pytał się

po co on robi te listy? Liczy na jakąś Norymbergę dla tych co mu korwinobańkę informacyjną przebili?


Nie, ani nie robię Norymbergi, ani nie mszczę się za "przebijanie korwinobańki informacyjnej". Jestem na Facebooku na kilku grupkach na których udzielają się ludzie o różnych poglądach (choć głównie lewicowych) i domyślam się mniej więcej, czym neuropa będzie starała się "zainteresować" społeczność Wykopu na parę godzin przed faktycznym wołankiem. Ponadto neuropki bardzo często usuwają wpisy z wołankami (jakby było to coś wstydliwego), wprawiając ludzi w mylne wrażenie, że ich treści dostają się na główną w sposób naturalny, co często zupełnie nie jest zgodne z prawdą. Ja po prostu notuję to, co lewicowi koledzy usilnie starają się ukrywać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #4konserwy #bekazlewactwa
  • 3