Wpis z mikrobloga

@Jason_Stafford żeby 1000km, on ma 4h i hebel na przerwę, bo tachograf.

Swoją drogą jeśli o to bezpieczeństwo chodzi, to jak jeżdżę AOW do pracy, są 3 pasy akurat, to zawsze trzymam się lewego, nawet przy słabej pogodzie (a może zwłaszcza przy słabej pogodzie). Bezpieczniej się czuję jadąc szybciej lewym skrajnym pasem, niż środkowym przy tych cymbałach, bo faktycznie potrafią sobie z dupy stwierdzić, że wyprzedzają.
@Megawonsz_dziewienc: #!$%@? mnie to obchodzi gdzie on mnie ma. Jak ja zmieniam pas i mam martwa strefę z prawej strony to w moim obowiązku jest upewnić się, ze nikogo nie uderzę. Jeden kiedyś tak się tłumaczył martwa strefa jak mojego tatę na A4 zepchnął na pas zieleni oddzielający jezdnie. Ha tfu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@macan: jak nie wiesz o co chodzi to po co się udzielasz? Jechałeś ciężarówką?
Podpowiem ci coś. Jadąc zestawem każdy ma zbliżoną prędkość na prostej ale pod górkę są naprawdę duże różnice na poziomie nawet 20km/h, jadąc za gościem gdzie wiem że na pierwszej górce zwolni to wyprzedzam go wtedy kiedy się da. Z perspektywy osobówki wygląda to bezsensowne ale patrząc na dalszą trasę jest to mocno opłacalne.
@Bin_Laden mam to w nosie jako użytkownik osobówki. Jadę lewym pasem z prędkością o wiele większą od Twojej, a Ty mnie blokujesz wyprzedzając przez 5 minut inny samochód. Mam nadzieję, że w końcu wprowadzą zakazy wyprzedzania się ciężarówek na autostradach, jak na zachodzie. Wtedy będę z wielką przyjemnością zgłaszał każdy jeden filmik z łamania tego zakazu, aż się nauczycie by nie blokować ruchu.

A udzielam się, bo jestem użytkownikiem drogi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@macan: a ja mam gdzieś czy podoba się moje wyprzedzanie, czy nie. Zacznijmy od tego że lewy pas jest TYLKO od wyprzedzania a nie jazdy ciągłej, to że szybciej jedziesz nie znaczy że masz mnie nie puścić.
Od lat jeżdżę po samą Portugalię ale o takim zakazie na zachodzie pierwsze słyszę.
@Bin_Laden:

No wyobraź sobie, że jadąc lewym pasem 2 pasmową drogą szybkiego ruchu, albo autostradą cały czas wyprzedzam tych, którzy jadą wolniej na prawym pasie. Gdy jadę dużo szybciej od Ciebie, to TY MASZ MNIE PRZEPUŚCIĆ, w innym przypadku wymuszasz pierwszeństwo. Po to masz lusterka.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/8075346,zakaz-wyprzedzania-ciezarowka-autostrada-mandat-ciezarowki-policja-gitd-przepisy-ministerstwo.html

Tu słyszeli o takich zakazach.