Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z najmujących/wynajmujących meldował się na pobyt czasowy w lokalu? Sytuacja w #gdynia jest dość #!$%@? jeśli chodzi o parkowanie i opłacalnym jest zameldować się na pobyt czasowy (na okres trwania umowy najmu). Niestety - w Polsce jak w lesie i prawo własności jest właściwie bezprawiem.
Muszę na ten temat porozmawiać z właścicielami lokalu i martwię się, że odmówią mi podpisu pod zgłoszeniem.
Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?
#wynajem
  • 8
@Defender:

Wynajmujący nie potrzebuje ani ustnego, ani pisemnego zezwolenia właściciela na czasowe zameldowanie się w lokum, o ile posiada aktualną umowę najmu, która prawnie jest już wyrażeniem zgody na pobyt w mieszkaniu. Właściciel nie musi być nawet powiadomiony o zamiarze lokatora. Nie ma też prawa zabronić mu wypełnienia obowiązku ewidencyjnego (w końcu lokator działa zgodnie z prawem).


https://www.vivus.pl/moje-finanse/wynajem-a-meldunek-czy-mozna-zameldowac-sie-w-wynajmowanym-mieszkaniu
@aso824: W Gdyni musisz się jeszcze rozliczyć PIT i być właścicielem/współwłaścicielem pojazdu. Miesięczny koszt abonamentu w zależności od strefy (LOL - jest jeszcze jakiś podział na A B C) to około 20 - 30 zł. Wtedy dobry pan GDYNIANIN pozwoli ci parkować, ale w promieniu 200 metrów od miejsca zameldowania (ROTFL).
@Defender: też o tym myślałem, ale niestety nie zmieniłem na picie urzędu skarbowego i rozliczyłem gdzie indziej :/
i teraz nie wiem co z samochodem zrobić bo 300 zł miesięcznie to kurde przesada xd
@Markotee: Moja różowa jest z Gdyni, niedługo zmieniam auto (zrobię z niej współwłaściciela) więc nie powinno być aż tak tragicznie, ale jak pomyślę ile zachodu, komplikacji, wypełniania jakiś guwnowniosków mnie czeka to nóż się w kieszeni otwiera.

@dyr-Ziarenko: to różnie bywa. Ja mam abo na pojazd leasingowany i dałem radę. Wada? Abo działa tylko 150m wokół domu (obecnie), a pracę mam ulokowaną 4km dalej, też w strefie opłat, a tam abo już nie sięga.