Wpis z mikrobloga

@nochybaniebardzo: ale że wzrost cen płyt OSB jest spowodowany globalnym wzrostem zapotrzebowania i zamknięciem tartaków w USA to ty wiedz

https://www.duluthnewstribune.com/news/2250050-osb-prices-rise-industry-still-hurting

Oczywiście dokłada się do tego pisowska inflacja, ale problem dotyka w zasadzie cały świat zachodni.

Cena kabli to natomiast konsekwencja wzrostu cen metali kolorowych na rynkach światowych.
@JohnShelby: @marcel_pijak:

rolka 100m ;) Wiecie ile takich rolek idzie na jeden dom ? Dla ulatwienia 10 rolek to dopiero kilometr. A to najlatwiejszy kabel 3x2,5 . Od biedy mozna w niektorych punktach porobic 3x1.5 ale i tak zostaje skretka LAN do internetow , cctv , troche koncentryka na telewizje , jakas komunikacja w kotlowni,kociol, podlogowka, videodomofon , sterowanie roletami , brama garazowa i jeszcze pewnie cos o czym nie
źródło: comment_1623601964lmIp6Zjfoj8n6xKWrsydFQ.jpg
@marcel_pijak: za 2 tygodnie Ci dam znac jak elektryk skonczy robote ;)
Mialem "farta" ze kupilem jeszcze przed tymi chorymi podwyzkami. 3x2.5 za 339 zl a 3x1.5 za 205 zl (100mb).

Niestety kilku kabli na pewbo zabraknie wiec szykuje sie na ostre kopniecie w dupala.
@nochybaniebardzo: To co sie dzieje z cenami to jest xDDD
Pracuje jako kiero elektryk w GW to mam info z pierwszej reki.
Dramat! #!$%@?, nie buduje, mi ma wybudowac za rok dewelopwr, ale troche jestem niepewny z tym co sie dzieje...
@nochybaniebardzo: dokladnie, jestem zdania ze jesli np nie budujesz kanadyjdczyka gdzie masz policzone na tip top wszystkie przgrody w domu to OSB mozna zamienic roznymi materialami

ludzie po prostu myslac o plycie myślą o OSB, to troche tak jak z adidasami