Wpis z mikrobloga

Hejka @justinbibeberfun. Minął już dzień szósty jak nie podałeś wiarygodnej informacji, że Cloe Giani Giavazzi przyjeła choć jedną dawkę szczepionki Pfizera. Ale dzisiaj nie o tym a o wczorajszej sprawie.

Wczoraj napisałeś

nie zapominajmy ze w eu juz 15 tys osob umarło po szczepionce


A na pytanie o dowód (ciężar dowodu leży po twojej stronie) odpowiedziałeś

poszukaj sobie danych europejskiej instytutu badajacego efekty uboczne lekow


Co trafnie skomentował @JakisRzal

Chłop cię prosi o poparcie twoich własnych słów i ty mu jeszcze mówisz żeby poszukał dowodów za ciebie XD?

Źródło: https://www.wykop.pl/wpis/58526845/

W takim razie skoro nie przyszła góra do Mahometa to Mahomet przyszedł do góry i sprawdziłem Europejską bazę danych zgłoszeń o podejrzewanych działaniach niepożądanych leków

Sprawdziłem, śmierci dla każdej szczepionki. I teraz uwaga. To, że tam jest wymieniony zgon to nie oznacza, że szczepionki go spowodowały.
Astra 505
J&J 116
Pfizer 1021
Moderna 1441
Suma 3083

Wyszła liczba ok. 5 razy mniejsza. Więc albo ja źle sprawdzam (o tym poniżej) albo jak ty jak zwykle twierdzisz coś czego nie możesz udowodnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A teraz małe (ale może bardzo ważne) uwagi dotyczące liczb
1. Liczyłem tylko śmierci "fatal" co zaznaczyłem w na przykładowym screenie. Dla innych szczepionek były też podane wartości dla np. "unknown". Natomiast liczby poza "fatal" są bardzo małe i nie wpływają na całokształt wpisu.
2. Na liście są też podane rodzaje śmierci jak np. "brain death". Niestety nie wiem czy te inne śmierci są liczone do "zwykłej" śmierci i nie uwzględniłem ich, aby nie powodować dublowania niektórych zgonów (a strona bazy danych informuje, że zgłoszenia mogą być zdublowane)
3. Tak samo nie wiem czy osoba, która została śmiertelnie postrzelona (a są takie przypadki w bazie danych) jest także liczona do śmierci, które wypisałem
Jeśli się kiedyś dowiem to zrobię aktualizację wpisu
#koronawirus
Pobierz Imperator_Wladek - Hejka @justinbibeberfun. Minął już dzień szósty jak nie podałeś wi...
źródło: comment_1624379659DsEHsjwhy88qmGgqsxzFcj.jpg
  • 35
@justinbibeberfun: Prześledziłem źródło twojej infografiki i doszedłem tutaj https://twitter.com/universalsoftw2/status/1406578446940004358. Prawdopodobnie to jest źródło (oczywiście tego mi nie pokazałeś (jak zwykle ( ͡° ͜ʖ ͡°))). Uznam, że to jest autor tej grafiki, bo przestawił informacje jak on liczył.

Jako, że w pierwotnym wpisie podałem Modernę tak i teraz jej użyję.
Np. w grupie "injueres" mamy wspomniane przeze mnie postrzelenie bronią "gun shoot wound". Czy w takim razie szczepionka
Pobierz ImperatorWladek - @justinbibeberfun: Prześledziłem źródło twojej infografiki i doszed...
źródło: comment_1624381508fWFzK0X3MTnym7e1wPeb1S.jpg