Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Patrzcie jaki wymyślili układ drogowy do nowego centrum handlowego w #krakow #nowahuta
Przecież to całkowicie zakorkuje Ciepłowniczą, Centralną, Galicyjską i Nowohucką xD
Pomijam już nawet, że to centrum jest nikomu do niczego niepotrzebne

Źródło:
https://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/ruszyla-budowa-kompleksu-handlowego-przy-nowohuckiej_41787.html
Pobierz raFFcio - Patrzcie jaki wymyślili układ drogowy do nowego centrum handlowego w #krako...
źródło: comment_1625206403thZIqOWOyOSvswD6F1BvyD.jpg
  • 33
@raFFcio: a jaki układ by nie zakorkował? Kraków manw tej chwili rekordowe ilości mieszkańców. Każdy układ będzie zakorkowany. To miasto musiałoby być zaorane i od nowa zbudowane, żeby dostosować do takiej ilości ludzi.
@Mathieu_gbw: moim zdaniem lokowanie centrów handlowych na obrzeżach jest zdecydowanie lepsze niż w centrum. Łatwiejszy dojazd dla mieszkańców nie tylko samego miasta, ale też całej aglomeracji, brak pompowania zbędnego ruchu ludzi do centrum. No i przede wszystkim więcej miejsca i zazwyczaj bardziej rozbudowana infrastruktura, która może przyjąć wzmożony ruch. Spójrzmy chociażby na przykładzie krakowskiej IKEI czy Factory, jakby były umiejscowione gdzieś w centrum to wolę nie myśleć jak wyglądałby tam dojazd
@raFFcio: jakim sposobem niby zakorkuje? Codziennie obserwuję to co się dzieje na Centralnej oraz Galicyjskiej i otwarcie na Ciepłowniczą to zdecydowanie dobre posunięcie. Chociaż brakuje bezpośredniego połączenia z Nowohucką.
@Mathieu_gbw: a gdzie ja coś takiego napisałam? Nie podałeś żadnej alternatywy dla tej drogi, więc nie wiem co się oburzasz. Masz lepsze rozwiązanie? Napisz do działu dróg i komunikacji i się z nimi podziel swoim rozwiązaniem problemu.