Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje zakup PS3 i tutaj mam pytanie do jakiej kwoty najlepiej kupić konsole? I przy okazji czy są jakieś alternatywy jeśli chodzi o pady do PS3?

#ps3 zawołam też #ps4 bo więcej ludzi tu siedzi i pewnie dużo was posiada jeszcze trójkę, nie bijcie ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • 15
@Pafeuuu: Przede wszystkim wersja Slim albo Super Slim. Na Fat nie ma co się oglądać nawet, bo to najstarsza wersja i rzadko ma duży dysk.
W kwestii Slim, to jest on najlepszym kompromisem między wyglądem, a nowością tudzież wytrzymałością konsoli. i dyskiem, który zazwyczaj ma 120, 250, 160 albo w najlepszej wersji 320GB (ja posiadam właśnie Slim 320GB).
W Super Slim wykonanie jest trochę biedniejsze, ale konsola jest "nowsza", pobiera mniej
@zjadlbym_kebaba @Masterpolska94 O model chodziło mi (źle się wyraziłem) o numer modelu konsoli, w sensie "CECH", czy równie na to patrzeć?


@Masterpolska94 Dziękuję bardzo za streszczenie na co zwrócić uwagę. Nie zależy mi na piraceniu:p A i jeszcze jedno, gdzieś konkretniej warto rozglądać się za konsolą czy olx/allegro/lombardy itd, to jeden pies, gdzie kupię?
@Pafeuuu: No na model warto spojrzeć jeśli chcesz wiedzieć jaki konsola ma dysk i jakie ma funkcje, ale ostatecznie dwie ostatnie generacje nie różnią się od siebie.
Tutaj wszystko jest opisane https://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3

W kwestii, gdzie kupić konsolę to najlepsze są OLX i lombardy. OLX oczywiście wtedy, gdy możesz przyjechać i sprawdzić. Nie polecam za to zakupów na odległość.
Lombardy są w miarę bezpieczne, bo jak sprzęt nie działa, to oni to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od przejścia na proces wykonania CPU/GPU na pełne 45nm czyl od modeli slim cech 21xx nie ma zbyt wielkiej różnicy w poborze prądu, kolejne generacje praktycznie nie wnoszą wartości dodanej

Ostatni model superslim z 2014 miał RSX wykonany w procesie 28nm, ale i tak w stresie wył głośniej niż mój slim 2500

Dodatkowo od modelu cech 21xxx Sony zmieniło kondensatory z NEC/TOKIN na tantalowe, co było główna przyczyną YLOD.

W modelach cech
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pafeuuu:
Alternatywą dla padów są kontrolery od ps4 (musisz doczytać jakie gry działają i nie da się nim nawigować w menu)
Z modeli polecanych slim/super slim. Nie patrz na rozmiar dysku, bo pasuje każdy laptopowy. Wymiana bardzo prosta i konsola praktycznie sama przygotowuje nowy hdd do użytku. Jeśli chcesz jakieś dokładniejsze informacje to pisz
@Bartex16: @GRBAS: @adrjenq: @Masterpolska94: Mirasy mam problem XD mam dysk SSD zbędny, który chciałem wsadzić do pleja, problem jest z tym, że ten dysk jest ciut mniejszy niż sanki i po zainstalowaniu go, gdy chce wsunąć go do Pleja, na końcu, sanki nie chcą do końca wejść ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jest jakiś sposób jak ustawić ten dysk w sankach, żeby go zainstalować? Czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pafeuuu: możesz wywalić te sanki i włożyć dysk bezpośrednio do portu SATA, a po obu stronach wolna przestrzeń wyłożyć czymś żeby nie latało . Idealne tam wejdzie zgięta na pół plastikowa karta bankomatowa
@adrjenq: @GRBAS: Właśnie włożyłem sam dysk, a potem włożyłem sanki i przykrecilem XD 18zl wydałem na nie to nie może się zmarnować, dzięki mirasy za podpowiedzi ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)