Wpis z mikrobloga

My się tylko covidem przejmujemy? Szybciej nas zabije inflacja i koszty życia. Od 1 lipca wszędzie w Gdyni parkingi płatne, nawet w weekendy! Godzina parkowania 5,50 PLN. Kolejna 6,60, następna 7,90... Zalanie pełnego baku 300 PLN.
Pandemia nam zabiła czujność i przestaliśmy zauważać pewne rzeczy. Teraz ludzie żyją tylko tym, co otwarte i gdzie można bez masek. Czas spojrzeć na realne problemy.

#gospodarka #polityka #gdynia #inflacja
źródło: comment_1626015477XtSqHifj7zWsEu0mFqr6iS.jpg
  • 18
@kogi: ale to władza centralna zleca wykonywanie różnych zadań samorządom, jednocześnie nie zapewniając 100% finansowania. Np. edukacja. To samorządy sobie to np. w ten sposób odbijają.
@WroTaMar: Tu akurat bzdury piszesz bo władza centralna płaci w 100% za to co zleca. Poza tym zleca to WSZYSTKIM samorządom a nie wybranym wiec dlaczego w innych miastach parkingi nie są już takie drogie? Dlaczego w innych miastach nie wzrosły opłaty za śmieci jak np w Wawie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WroTaMar: Sugerujesz ze robi to tylko samorząd Gdyni? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na wsiach tez remontowane są szkoły, wiele z nich w ostatnich latach zostało rozbudowane np o sale gimnastyczne ale nie płaci się tam za parkingi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kogi: Napisałem że władza centralna nie zapewnia 100% finansowania działań, które zleca samorządom. To tyle i taka jest prawda. A wiesz dlaczego? Bo mnóstwo wydatków można zakwestionować.
A jakby władza centralna finansowała w 100% wszystkie zadania, które zleca to ja startuję na prezydenta Gdyni.
Obiecam wszystkim, że każda podstawówka i liceum będą mieć po lodowisku całorocznym i basenie! I po laboratorium! Chemicznym, fizycznym i biologicznym! A co mi tam! Władze centralne
@WroTaMar: co do meldunku to niespecjalnie to się zmieni. Powód ubywania mieszkańców w mieście jest inny niż sądzą w magistracie. Gdynianie uciekają poza miasto, a swoje mieszkania po prostu wynajmują. Wszyscy których znam, a mieszkali w pasie nadmorskim tak zrobili. Wybudowali sobie domki poza Gdynią i teraz tylko narzekają na opłaty gdy muszą ogarnąć mieszkanie pod kolejny najem.
@kogi:

ale władza centralna nie zleca remontu szkoły tylko jest to decyzja samorządu.

Fajnie, że w jednym zdaniu się ze mną nie zgadzasz, jednocześnie przyznając mi rację.
Jeżeli samorząd wymyśli sobie dofinansowanie np. godzin lekcyjnych, czy remont placówki edukacyjnej i robi to ze swoich środków to siłą rzeczy wydatki ponoszone na edukację nie pochodzą w 100% z pieniędzy centralnych. Może przykład z remontem szkoły ciebie zmylił, więc przykład z dofinansowaniem zajęć
@tojapaweu: Przed wyborami podwoją 500+ do 1000+ i dadzą 15-tą emeryturę, aby wyrównać ludziom za te podwyżki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kodyś chyba naprawdę dojdziemy do Wenezuela+.