Wpis z mikrobloga

Tak sobie gram dzisiaj po raz 30 już w G2, i naszła mnie taka rozkmina.. Nie zastanawiało was nigdy, co w tym miejscu robi pół statku/łodzi w dodatku rozsypanymi skrzyniami wokół tak jak by one wypadły z tej łodzi w tym miejscu? Zawsze przechodziłem sobie tutaj i moja reakcja była raczej na zasadzie "o, pół statku tutaj leży, ale fajnie" i szedłem dalej, ale dzisiaj mnie tak naszło na rozkminę, co on robi w takim miejscu xD
#gothic
źródło: comment_1626253621HOAGxx0zgCPznGfPwy6nQ1.jpg
  • 12
@bary94pl: coś w tym jest, żeby taka łajba była tak daleko od jakiegokolwiek zbiornika wodnego, chociaż Kohorinis to miasto portowe i w linii prostej masz tam morze przecież.
Pewnie się tam znalazła jak Adanos walnął im ten potop
@Kondziu5: E no z tym się nie zgodzę, bo zobacz jak wyglądają ruiny Jarkendaru po potopie, a to byly kamienne budowle a większość ledwo się utrzymało, a taki drewniany statek od potopu raczej nie dotrwał by w takim stanie, ta łajba nie wygląda aż tak staro.
@bary94pl:
Ehh najlepszy Gothiczek jaki powstał. Ofc z dodatkiem NK.
Przeszedłem jakieś 4 razy na 100%

Raz chciałem jeszcze z modem L"Hiver zagrać ale po wgraniu moda debugowało po wyjściu z wieży.
@bary94pl: jest trochę jezior na wyspie, może w czasach kiedy była ona bezpieczniejsza równolegle do morza prowadzono tam rybołówstwo. Potem przyszli bandyci, napadli łódź którą nieśli rybacy by zawodować ją w jeziorze/wracali z połowów razem z nią by nie #!$%@? albo burza nie porwała i zaprzestano połowów na jeziorach w związku z tym incydentem.
@bary94pl: Możliwe, że w wersji alpha miał tam być dostęp do morza, ale później zmienili zdanie, dorobili góry, a wrak został.

Bo na zdjęciu z lotu ptaka widać, że skała pomiędzy koszarami a plażą wygląda trochę jakby była dodana później:

https://static.wikia.nocookie.net/gothic/images/1/17/Khorinis_%28miasto%29_%28Gothic_II%29_%28by_SpY%29.png/revision/latest?cb=20180315165004&path-prefix=pl

A na starych zdjęciach z Khorinis wygląda to tak, jakby tamten teren jeszcze nie był ukończony:

https://media.gothicarchive.org/postrelease/gothic2/screenshots/Gothic2_30.bmp

Bo generalnie mapa się trochę zmieniała w trakcie produkcji:
@bary94pl: uniwersum gothica jest tak niepoukładane i nieprecyzyjne że naprawdę zostawię to bardzo duże wręcz patologicznie duże pole do różnych interpretacji.
Patrz na to że jak Jarkendar dopiero dochodzi do kontentu gry jako dodatek, a w wersji podstawowej gry i tak samo w pierwszej części są książki które opisują potop sprowadzony przez adanosa.
I to można różnie interpretować ale cieszę się że mam chociaż przynajmniej z kim dyskutować o grze swego