Wpis z mikrobloga

@morisson-kaspini-jakub: taktyk.
Miałem to samo, najpierw kontrola celna, potem zatrzymanie przez urząd celny i zatrzymanie w cle, parę dni później dostałem list (w ten wtorek) i wysłałem screena zamówienia z aliexpress. Na razie czekam na odzew. Pewnie podobnie będzie w twoim wypadku jak teraz mają dowalać cło do wszystkiego, pytanie tylko ile trzeba będzie czekać aż wydadzą przesyłkę dalej
@mrozny100: Jezu czyli niedość,ze miesiąc czekania na paczkę (na pocztę w Singapurze zanieśli to 25 czerwca) aż dotrze do kraju to jeszcze pewnie będzie trzeba czekać z polowe tego zanim machina urzędnicza ruszy. W ogóle jak wysłałeś im tego screena? Można to załatwić mailowo? Pierwszy raz ściągnąłem sobie gierkę z Azji i chyba ostatni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@morisson-kaspini-jakub: dostaniesz list i tam co jest adres zwykły i email na jaki trzeba wysłać potwierdzenie zakupu czy coś takiego, zrobiłem screena z aliexpress z ekranu zamówienia z widocznym przedmiotem i kwotą, powinno wystarczyć. Listem dostaniesz też numer magazynowy tej paczki jaki im nadali u siebie w magazynie i tego numeru trzeba używać jak się do nich pisze
ps. bynajmniej na bombelki dali
@9010: Kurs celny jest ustalany raz na miesiąc na cały miesiąc.

@morisson-kaspini-jakub: Status przesyłka w transporcie jest z dupy i nic nie znaczy. Odprawa może trwać dzień lub nawet 2 tygodnie. Czekaj, przecież wybrałeś najwolniejsza formę dostawy.
@morisson-kaspini-jakub:

paczkę

List

Powtórzę, wybrałeś najtańszą formę wysyłki więc nie masz priorytetu przy odprawie i dlatego tyle to będzie trwało. Podczas zakupu zaakceptowałeś to że może to tak wyglądać. Jak kupujesz w sklepie coś to potem po zakupie stoisz przed sklepem i krzyczysz że czemu tak drogo?
Chciałeś szybko to trzeba było brać DHL.
@Andczej: Mam mieć do siebie pretensje,że sklep nie oferował innej formy dostawy w normalnej cenie,a ta forma która wybrałem jest najzwyczajniej w świecie niewydajna bo zajmuje się tym poczta polska? Zapłaciłem za dostawę ponad 30 złotych,zamawiając z Amazona dorzucam 10 złotych więcej i nie mam takich problemów. Wydaje mi się,ze oczekiwanie jakiejkolwiek jakości albo nawet chociaż klarownego przekazu informacji to nie jest tak wiele w takiej cenie. Najtańsze przesyłki kurierskie firm
@morisson-kaspini-jakub: Przecież nikt cię nie zmuszał do zakupu, wybrałeś taką metodę i się sam na nią zgodziłeś.
Po zmianie zasad są korki i to normalne nie tylko u nas.
To nie są prztyczki tylko wyjaśniam ci twój brak logicznego rozumowania.

Najtańszą przesyłki kurierskie firm prywatnych nie maja takich problemów


Owszem ale tam musisz zapłacić więcej, widzisz w tym pewną zależność?

Tak żeby wszystko było jasne, przesyłka jest zatrzymana przez UC i
@morisson-kaspini-jakub: Ale proszę nie kłam bo napisałeś tam coś więcej i to było obrazą, jeśli nie potrafisz normalnie dyskutować tylko musisz się zachowywać jak pod płotem na wsi to twój problem. Nigdzie nie prowokuję, staram się tylko wyjaśnić ci gdzie popełniasz błąd.
@Andczej: Regularnie piszesz tu komentarze w których poprawiasz ludzi bo (o zgrozo!) nazwali list mianem paczki. Rozumiem,że tematy około pocztowe to może być twoje zainteresowanie czy też profesja ale czepialstwo z autystyczną precyzją wobec osób,które nie mogą ani nie musza się na tym znać jest najzwyczajniej w świecie chamstwem i tyle. Można to oczywiście zrobić,ale zdecydowanie są na to kulturalniejsze sposoby. Ciekawe jakby ludzie reagowali gdyby lekarze z pełnym buty tonem