Wpis z mikrobloga

Chcę założyć klimatyzację w mieszkaniu w którym prowadzę działalność gospodarczą. Mam dwie opcje: na 8% VAT (usługa z montażem) lub na 23% VAT. Dodam, że jestem vatowcem. Zastanawiam się, czy gdybym wziął na 8% VAT (czyli sprzedaż z montażem) to czy mogę taką usługę później wrzucić w kosz prowadzenia DG? #prawo #podatki #ekonomia #firma #skarbowka
  • 14
@fegwegw temperatury w pomieszczeniu utrudniały znacznie pracę, przy czym podgrzały one produktywność pracowników. Dodatkowo przebywanie w tak ocieplonym pomieszczeniu może prowadzić do omdleń lub osłabień.

No nie wiem, z głowy napisane, jakby się zastanowić to dało by się to nawet lepiej wyjaśnić
No nie wiem, z głowy napisane, jakby się zastanowić to dało by się to nawet lepiej wyjaśnić


@Chlejus: i urzędnik ma uwierzyć, że gość we własnym mieszkaniu mdlał od temperatury? :D

Mówię, wrzucić w koszty można, ale żeby póżniej nie było zdziwienia w przypadku kontroli.
@bestbas: bierz, ale stawka VAT jest tu problemem. Najlepiej byłoby gdyby instalator rozdzielił proporcjonalnie fakturę między jdg a os.fiz.. Skoro prowadzisz działalność w domu, bierz klimę na fakturę. Ja nie widzę problemu w odliczeniu tego wydatku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bestbas: żeby wrzucić w koszty klimę (nie dotyczy przenośnego klimatyzatora) to musi być to wydzielone pomieszczenie pod działalność. A jeśli tak jest to montaż klimy w takim pomieszczeniu nie kwalifikuje się pod 8% bo to lokal użytkowy a nie mieszkalny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chlejus: @cranberry250: samo wytłumaczenie nie wystarczy, ważna jest sytuacja. Można sobie montować i wrzucać w koszty rzeczy które stają się nierozłączną częścią lokalu( klimatyzacja, szafy wnękowe itp) tylko jeśli pomieszczenie zostalo wydzielone do działalności( dużo wyższy podatek od nieruchomości)