Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś problem z aktywacją iMessage na numer telefonu bo mnie zaraz popierniczy. Wszystko działa na kontach tylko że przez brak weryfikacji numeru (virginmobile) nie mogę odpisywać z komputera. Na drugim telefonie z tej samej sieci wszystko działa (inny numer rzecz jasna). Robiłem już resety wyjmowałem kartę i to całe żydowskie voodoo z internetu i nic nie pomaga. Napisałem tiketa do virgina bo widzę że mi telefon napierdziela smsy 80473 ale nic to nie daje. Co robić? Dzwonić jutro do appla czy kupić se zwykłą kartę od innego operatora (albo tego samego z innym numerem) i sprawdzić czy się aktywuje ? Z drugiego telefonu karty nie chcę wyciągać bo to żony więc póki jej działa to mam jeden problem z głowy.
#iphone #virginmobile
  • 17
@Lazarus2077: Walczyłem z tym samym od soboty. Najpierw okazało się, że nie mogę wysyłać sms, więc musiałem znaleźć kogoś z telefonem z Androidem, przełożyć kartę i zmienić sms center. Udało się. Sms wysyłał, ale aktywacji iMessage nie było. W niedzielę próbowałem kilka razy odprawiać czary (wyłączanie, włączanie, reset) i nic. Zostawiłem w spokoju. Wczoraj wieczorem wróciłem z pracy i nagle okazało się, że po prostu działa.
@czach: U mnie od razu po włączeniu wywala komunikat że aktywacja nie powiodła się. Numer nie jest skojarzony w apelu z iMessage. Czyli pożyczyć w robocie od kogoś androida wbić w smsc, sprawdzić numer albo go zedytować, wsadzić kartę do ipka, włączyć iM oraz FT i czekać 24h ? To możliwe że operator ma coś porobione nie tak? I czy ewentualnie wymienić u nich kartę sim jak by to nie pomogło
@Lazarus2077: Jeżeli sms są wysyłane, to znaczy, że masz poprawnie wpisane SMSC. Z tego co widzę, to wczoraj o godz. 22:13 został wysłany sms na numer +44 778 620 5094, kilka minut później na +48 80473 no i zaczęło działać. A wszystko zaczęło się od wymiany karty na lepszy model, bo miałem starą i nie mogłem włączyć pakietu 100 GiB.
@czach: Soft mam najnowszy, do virgina pisałem dziś i czekam na odpowiedź, na tej karcie mi działa na nadajnikach play wiec niby być problemów nie powinno ale może smsy międzynarodowe nie działają. Moja lumia 950xl stwierdziła że numer jest poprawny a gdy klikam włącz iMessage to w ułamku sekundy dostaje komunikat. Potem przechodzi na Apple ID ale ja chcę mieć zweryfikowany numer.
Lazarus2077 - @czach: Soft mam najnowszy, do virgina pisałem dziś i czekam na odpowie...

źródło: comment_1627413731PEY16hdSLrdMSBhZwezMBt.jpg

Pobierz
@czach: po sekundzie wskakuje więc mi działa iMessage z maili i aliasów ale nie mogę przez to z komputera z apki wysłać sms do koleżanki z androidem bo się nie da. Tak samo jak dostanę sms od żony z ajfona i na zablokowanym ekranie chcę odpisać to mi daje komunikat że do iMessage zalogowany nie jestem. Muszę odblokować ekran wejść w smsy i tam już iMessage działa.

ps. ona ma identyczny
@Lazarus2077: No miałem podobnie, z tym że z komputera mogłem wysyłaś iMessage i działało FaceTime. No i po prostu w pewnym momencie (nic nie robiłem z telefonem) po prostu zadziałało.
@czach: Raczej nie, bo ten problem mam już od pół roku ale się powstrzymywałem jakoś z tymi całymi nerwami. Maiłem nadzieję że samo się zrobi, naprawi jakoś. Tak czy inaczej bardzo dziękuję za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)