Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#monitoring hej mam te kamerę (Kamera kopułkowa, zewnętrzna IP 4Mpx - HWI-T240H Hikvision HiWatch)

ale jakoś obrazu jest taka przeciętna (kamera kosztowała ok 300zl. rejestrator mam 8mpx są jakieś lepsze modele żeby więcej dało się z tego obrazu wyciagnac?
  • 20
@KrowkaAtomowka: Drugie zdjęcie tak powinno wyglądać, przypuszczam że w pełnej rozdzielczości odczytasz (ze szczyptą zgadywania) tablice z samochodu.
Z pierwszym zdjęciem jest coś nie tak, może włączony DWDR, albo głupieje od białości sąsiada… albo ten fiolet to z podczerwieni, która powinna być odfiltrowana (chociaż wtedy trawa nie byłaby zielona). To 2x ta sama kamera? Możesz spróbować zalogować się z komputera (ewentualnie odłączyć w tym czasie rejestrator) i przejrzeć ustawienia. Najszybciej wszystko
@KrowkaAtomowka: Tak to ma wyglądać (poza tą fioletową)
To nie są złe kamery, zwłaszcza za te pieniądze. Jeszcze zaczekaj aż wyjdzie słońce i jak będą się zachowywały po zmroku. Z punktu widzenia użytkownika droższych modelach dopłaca m.in. za WDR (bez literki d z przodu, „prawdziwa” podwójna ekspozycja, a nie późniejsza obróbka), żeby kamera radziła sobie z nierównym oświetleniem kadru (np. kamera w pomieszczeniu widzi co jest za oknem, a bez WDR
@KrowkaAtomowka: Wrzucasz zrzuty ekranu z telefonu. Jak mamy ocenić jakość kamer w ten sposób? Nagraj ze 30s sekund materiału NIE z ekranu telefonu, a z chmury, NVR lub aplikacji Windows - czyli W PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI z miejsca, gdzie rejestrujesz dane - i to można będzie ocienić.

D.W. @staa
@KrowkaAtomowka: Ja u siebie mam włączone non-stop, mam dysk 2TB (zapisuje zwykle 8-10 kamer niższej rozdzielczości - starcza na tydzień przy dysku). Mam teren gdzie większość terenu "zakończona" jest krzakami które rusza wiatr (i właśnie ten teren ma być obserwowany, wiec go nie mogę wymaskować) - liczba fałszywych alarmów jest za duża, bo je obserwować i analizować. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, układu.
@KrowkaAtomowka: Rejestrator Hika powinien dać się ustawić na nagrywanie ciągłe, przy czym z mniejszą ilością klatek normalnie i większą w wypadku wykrycia ruchu.
Nagrywanie z samego ruchu niewygodnie się przegląda, a przede wszystkim na otwartym terenie jak u Ciebie się nie sprawdzi, bo np. człowiek przechodzący na drugim końcu działki w większości wypadków nie wyzwoli kamery, albo jak będziesz szukał kiedy kwiatek przewrócił się na tarasie to ten moment też przegapisz
@KrowkaAtomowka: Jeśli chodzi o przeglądanie nagrań to nic nie zastąpi monitora fizycznie przypiętego do rejestratora. Jako proteza można użyć hikowego kombajnu (iVMS-4200) na komputerze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@staa: próbowałem użyć tego kombajnu zdalnie. bo nie ma mnie na miejscu. ale masakra. ustawień kamer nie da się zmieniać. włączyć nagrywania też nie a na komórce mogę. w tym kombajnie dostaje info ze nie ma wolnego miejsca na HDD. eventow też nie da się włączyć
@KrowkaAtomowka: Jak chcesz przez Internet to musisz mieć stały adres IP (albo ustawiony DDNS) i otworzyć wcześniej jeden albo dwa porty. Wolnego miejsca na dysku domyślnie nie ma, bo nagrywa się w kółko (nadpisuje stare nagrania). Powiadomienia o zdarzeniach… z ciekawości, jakie i po co?

Nie jest to przyjazne użytkownikowi, mogliby to trochę odświeżyć już parę lat temu, ale od tego masz aplikację w telefonie
@staa: o Panie, najlepiej to bym chcial ustaiwc zeby nagrywalo tylko jak mnie tam nie ma. czyli codziennie od 22 do 16 ale nigdzie ale to nigdzie nie widzialem takiej mozliwosci, myslisz ze na serverze rejestratora byl tam kalendarz do nagrywania ? smieszne ale musial bym znowu targac montior. to jest na budowie.