Wpis z mikrobloga

Przyjęcie szczepionki nie jest żadnym aktem patriotyzmu.


@71jphwdp: jest

powiedz mi co robi dobrego dla kraju przyjęcie preparatu medycznego którego konsekwencje mogą być fatalne


@71jphwdp: ale nie są, miliony zaszczepionych ludzi są tego najlepszym dowodem.

i który nie daje zabezpieczenia siebie i innych przed zakazeniem?


@71jphwdp: daje zabezpieczenie siebie, przebieg choroby jest o wiele lżejszy
powiedz mi co robi dobrego dla kraju przyjęcie preparatu medycznego którego konsekwencje mogą być fatalne i który nie daje zabezpieczenia siebie i innych przed zakazeniem?


@71jphwdp: możesz mi powiedzieć, w jakim celu na szczepionkę mówisz "preparat medyczny"? W sensie, że jakaś szurlandia po wnikliwych badaniach stwierdziła, że to nie jest szczepionka czy o co chodzi?

Coroczny "preparat na grypę" też nie daje gwarancji, że się człowiek nie zarazi grypą - nie
ale nie są, miliony zaszczepionych ludzi są tego najlepszym dowodem.


@Morf: nie wiadomo, czy są, czy nie są. Reguły ciągle się zmieniają (najpierw odnośnie liczby rozcieńczonych dawek po rozmrożeniu, potem - odstępu między dawkami, teraz - liczby podanych dawek), więc nie wszystko jeszcze o tych szczepionkach wiadomo. Skąd pewność, że nie ma skutków po 2 albo 5 latach skoro producent sam nie wie, jak tego używać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@71jphwdp: dziwna sprawa. Na Malcie zdecydowana większość populacji była wyszczepiona. Ilość zachorowań spadło do kilku przypadków dziennie (nawet zera). Później zaczęli przyjmować turystów w tym niezaszczepionych i ilość przypadków wzrosła do 200 dziennie a nawet i więcej (powierzchnia i liczba ludności zbliżona do poznania). Malta zdecydowała się przyjmować jedynie zaszczepionych turystów i w dwa tygodnie ilość przypadków systematycznie spada do ~60 dziennie.

Gdyby tylko istniał jakikolwiek sposób by połączyć te wszystkie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
powiedz mi co robi dobrego dla kraju przyjęcie preparatu medycznego którego konsekwencje mogą być fatalne i który nie daje zabezpieczenia siebie i innych przed zakazeniem


@71jphwdp: ale to że przejście korony jest fatalne w skutkach to już ok? Nie musi być nawet śmiertelne, ale blokowanie szpitali, a w szczególności personelu, przez swoją upartość wydaje mi się być głupotą. I aktem egoizmu. Bo szczepienie nie daje zabezpieczenia w 100%, ale w znacznym
powiedz mi co robi dobrego dla kraju przyjęcie preparatu medycznego którego konsekwencje mogą być fatalne i który nie daje zabezpieczenia siebie i innych przed zakazeniem?


@71jphwdp: Gościu piszesz o tym jak o jakimś dopalaczu z budki u turka, a w tym momencie na świecie podano ponad 4 mld dawek. W Polsce zaszczepiono w pełni 46% ludzi i jakoś żadnego halo ze zgonami nie ma. O co ci chodzi?
No właśnie nie wiadomo jak groźny jest wirus i czy po 5 latach nadal nie ma powikłań, dlatego żeby nie musieć eksperymentować na populacji bierzemy szczepionkę i unikamy niespodziewanych skutków wirusa.


@memento_mori: A przy okazji nawet nie badamy czy dana osoba przed szczepieniem nie miała już kontaktu z wirusem (bo przecież bezobjawowo też można chorować) i czy nie wytworzyła już na daną chorobę przeciwciał. Szczepić jak leci i dodawać do powikłań
@memento_mori: Weź się puknij w pusty łeb i mi z tym debilem nie wyjeżdżaj. To, że ktoś nie ma zamiaru szczepić się szczepionka która została warunkowo dopuszczona do użytku, której badania się jeszcze nie zakończyły i wokół której jest tyle kontrowersji, loterie, namawiania poprzez przywileje i udawanie, że jest dobrowolna to już ma być wyznawca tego szarlatana? Typowy covidiota jest typowy.