Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Niech ktoś mnie poprawi, bo nie chce robić afery jeżeli się mylę.

Mam maszynkę do włosów z media Marktu, kupioną pół roku temu. Ostatnio zaczęła się psuć, ciągnąć za włosy, no ogólnie nie działa jak powinna. Przez to chciałem wnieść o rękojmię żeby zwrócili hajs, wymienili sprzęt, cokolwiek.

Sprzęt niestety był kupiony za gotówkę, paragonu nie mam. Za to zakup jest zarejestrowany na koncie mediamrktu, gdzie jest numer zamówienia, data, sklep w którym kupiłem, model maszynki i kwota.

Z tego co czytałem w internecie, rękojmia nie musi mieć przy sobie paragonu, tylko cokolwiek co udowodni, że zakup się odbył w konkretnym sklepie. A Pani w MM jak mantrę powtarza, że jak nie mam paragonu czy faktury to mam się walić na ryj :v

Kto ma rację, ja czy pani z MM? Dałem się kłócić o to?
#prawo #mediamarkt #zakupy
  • 10
@OmarBongo jeżeli możesz udowodnić zakup tej rzeczy w tym sklepie, to paragon nie jest konieczny.

Masz opakowanie z maszynki? Jakieś dane na tym koncie media markt w stylu kod kreskowy tego produktu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arthaniel: calutka maszynkę przyniosłem z pudełkiem i tym co w nim było.

Kodu kreskowego na tym koncie nie ma, ale jest numer zamówienia - czyli coś co się generuje dla konkretnego zakupu. No i na tym koncie jest napisane jaki to jest oddział mediamartku więc to też jest dowód.