Wpis z mikrobloga

Tak się czasami zastanawiam kto takie światła zahomologował?

Dzisiaj mi się przypomniało bo jechałem za takim, poprzedni model ma chyba identycznie czyli oddalone o pół metra kierunkowskazy z tyłu od świateł mijania. Ile razy złapałem się na tym, że już kogoś wyzywam w głowie, że skręca bez kierunku a kierunek się świeci tylko w innym miejscu. Mózg szuka świateł tam gdzie światła automatycznie a tu coś miga nad ziemią.

#motoryzacja #samochody #kia
Pobierz elemenTH - Tak się czasami zastanawiam kto takie światła zahomologował?

Dzisiaj mi...
źródło: comment_163056619377EXkmn8rYOcYVMQaHmZcg.jpg
  • 11
@Voilaszek: nie, wiele razy się nad tym zastanawiałem, za każdym razem jak jedzie przede mną taki pojazd, może z 200m się zlewa w jedno ale jak jedziesz za takim np. przed rondem, skrzyżowaniem ze 20m to automatycznie zwracasz uwagę na światła czy np. będzie hamował, skręcał, widzisz je od razu, wielkie czerwone światła a kierunek jest w zderzaku pół metra niżej w miejscu totalnie z dupy.
@elemenTH Gdzieś czytałem, że to przez usa, bo muszą być widoczne awaryjne nawet po podniesieniu klapy bagażnika.
A jak zrobili jedne światła na cały świat to było taniej, zresztą w nowym tucsonie jest gorzej bo polecieli w kosmos z designem lamp, a te grzybowe kierunki zostały.
@elemenTH: mam Sportage III i to samo, choć jeździ ich dużo i chyba nigdy nie miałem problemu z zauważeniem. Niemniej wygląda to beznadziejnie, trochę jak światła od przyczepy. Pewnie faktycznie nie chcieli robić dwóch wersji tyłu na różne rynki i zostało tak ze względu na regulacje w USA.

Za to nie lubię tych matrycowych kierunków, które VAG montuje już wszędzie, mam wrażenie że są mniej widoczne mimo że niby dodatkowy ruch