Wpis z mikrobloga

Czy coś mi się uszkodziło w laptopie Legion Y540-17 i czy jestem to jakoś w stanie sam naprawić?
Utrzymuję klawiaturę w czystości ale czasem jakiś kurz albo coś się zbierze - zawsze lekko przecieram i jest okej.
Do ostatniego razu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdzieś coś wpadło czy coś? Laptop mi oszalał, robił zrzuty ekranu, było wręcz widać, że coś się wciska bo komputer zaczął zamulać, otwierały się jakieś okna/ustawienia/wszystko się samo przestawiało ;/ Nie działał ani enter ani spacja ani klawiatura numeryczna. Po wciśnięciu 2 wpisywało się 21 i inne różne kwiatki (przy próbie wpisania wyrazu na przemian były drukowane bądź nie i wyskakiwały różne krzaczki zamiast liter). Nie mam sprężonego powietrza ale dokładnie miękką szczotką próbowałem odkurzaczem z każdej strony klawiaturę. Efekt jest, bo niby już wszystko działa - oprócz 6 na klawiaturze numerycznej. Wszystkie klawisze pod względem mechanicznym są w 100% sprawne. Robiąc na szybko test na jakiejś stronce od klawiatur działa wszystko oprócz 6 i klawisza zrzutu ekranu. Czyścić dalej tylko te 2 przyciski? Wyjąć je? Wyczyszczenie całej klawiatury poprzez jej wyjęcie od spodu to chyba skomplikowana czynność. Niby laptop jest na gwarancji ale może uda mi się go jakoś naprawić? Chyba, że te przyciski nie działały wcześniej a dopiero teraz zauważyłem ¯\_(ツ)_/¯
#laptop #laptopy #problem #pytaniedoeksperta #komputery #klawiatura #naprawa #sprzetkomputerowy
  • 12
@wypokowy_expert: Żeby ją rozebrać to muszę całe "bebechy" od spodu wyciągać?

Ale problem w tym, że ja go nigdy nie zalałem ¯\_(ツ)_/¯ Jedynie wycieram na sucho albo czymś lekko wilgotnym zbieram kurz..

Jeśli zdecyduję się na zwrot - czego nigdy nie robiłem. To przez x-kom (bo tam kupiłem) czy bezpośrednio do producenta? Najlepiej pełny format zrobić, czy po prostu zrobić backup i wyzerowany dysk bez systemu oddać?
Żeby ją rozebrać to muszę całe "bebechy" od spodu wyciągać?


@Mikseth: zwykle tak, do tego klawiatura może być jednym być na stałe zamocowana do palmrestu. Na necie powinna być instrukcja jak dokładnie całego laptopa rozebrać.

Niestety te objawy jak wciskanie 2 klawiszy obok sugerują że ciecz jest pomiędzy warstwami klawiatury
@wypokowy_expert: Kurna ;/ Aktualnie już wszystko działa oprócz 6 numerycznej (i co jakiś czas robi się zrzut ekranu).

Gdybym zaryzykował oddać to przez x kom czy bezpośrednio do producenta? I jaki to może być koszt naprawy jeśli jednak stwierdzą zalanie?
@wypokowy_expert: A możesz mi jeszcze doradzić - kupowałem laptopa bez systemu - mam zwrócić bez systemu?

System mi ogarniał znajomy więc licencji takiej prawilnej nie mam ( ͡ ͜ʖ ͡)

Może zrobić format i wgrać taki bez aktywacji? Zawsze jest na to kilka/kilkanaście dni.
@wypokowy_expert: Dziś otrzymałem z powrotem laptopa - wymieniono klawiaturę.

Trochę naczytałem się negatywnych opinii, i Ty mnie nie pocieszyłeś, ale mówię zaryzykuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Utworzyłem zgłoszenie, wysłałem zdjęcie laptopa, dostałem etykiete i w sumie następnego dnia od doręczenia laptopa dostałem info o naprawieniu.

Generalnie wszystko jest wporządku, jest jedynie w jednym rogu na pokrywie dolnej (tej, którą się zdejmuje) minimalne pęknięcie/mocna rysa (jeszcze dokładnie nie
@wypokowy_expert: Odkręciłem i okazało się, że jednak to pęknięcie. W sumie - co mi szkodzi, napisałem na czacie, wysłałem zdjęcie. Mają to z innym działem skonsultować/wysłać zapytanie i odezwać się do mnie na @, już niedługo minie tydzień no ale czekam, jakiś nowy ticket się pojawił więc coś tam wprowadzili.
@wypokowy_expert: Wymieniono mi obudowę (odsyłałem laptopa) i cała ta "historia" kończy się pozytywnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy raz miałem do czynienia z jakimkolwiek serwisem gwarancyjnym, pomimo masy negatywnych opinii ja jestem naprawdę zadowolony.