Wpis z mikrobloga

kupilem swoj pierwszy samochod, 15dni temu skonczylo mi sie ubezpiecznie OC ale chcialem poczekac az brat wrocil z niemiec i zrobic go wspolwłascicielem zeby miec znizki.nie widzialem ze nie jezdzac autem musze miec ubezpieczenie i czeka mnie kara 6k zl, dopiero dzis sie o tym dowiedzialem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

gadalem niedawno z babka od ubezpiecznien i powiedziala mi ze z ta kara jest 50 na 50, jeden nie mial dwa dni i dostal kare, drugiego dopiero za pol roku zlapali. jutro lece kupic ubezpieczenie, rozumiem ze jest szansa ze moga mnie nie zlapac w systemie i nie zaplace tej kary? ktos ogarnia?
#oc #motoryzacja #ubezpieczenia
  • 11
ja raz zapomnialem ze mi sie skonczylo i oplacilem chyba po 3tygodniach


@urboylolek: Jeżeli to było OC zawierane przez Ciebie rok wcześniej to nie było przerwy ani nie ma za to kary, miałeś przez te 3 tygodnie OC wznowione automatycznie i było ważne, tylko nie było opłacone. Gorzej jak u OP-a, jeżeli to OC po poprzednim właścicielu.

nie widzialem ze nie jezdzac autem musze miec ubezpieczenie


@itsokaytobegay: Przykro mi to
moze nalozyc kare tylko w roku w ktorym zostala przeprowadzona kontrola, jezeli mnie nie sprawdza przed 3 i pol miecha to niedostane.


@itsokaytobegay: ale mogą przeprowadzić kontrolę w 2020 i poinformować cię o niej w ciągu 3 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)