Wpis z mikrobloga

o co chodzi z tą fotką #fotografia?

widać na niej samochody na rondzie stojące w miejscu, osoby czekające przed przejściem - i nie są ani trochę rozmazane, z powodu ruchu w długim naświetleniu. Ale jednocześnie mamy długie węże ze świateł samochodów.

Ja wiem, że rondo pewnie takie, że trzeba wpuszczać wjeżdżających na nie, stojąc na środku, ale mimo wszystko wydaje mi się, że nie uchwyciłby tego tak, ludzie też nie stoją zupełnie nieruchomo przez czas przez który ktoś objedzie pół dużego ronda.

fotoszopka? a może ja jednak nie znam praw fizyki i wszystkiego?
źródło: comment_1633541084Ukhnf1mCQ8ltx420TTjyAG.jpg
  • 10
@dzek: przy mocnym szerokim kącie (tak jak tu) kiedy pojedynczy detal jest dość mały (ludzie), żeby ruch zamazał postać, to ludzie musieliby się bujać na boki....
człowiek zajmuje za mało pikseli, żeby ruch oddychania się zarejestrował, a czekając na przejściu wystarczy nie mieć owsików w dupie i się stoi nieruchomo zazwyczaj - a przynajmniej na tyle nieruchomo, żeby się o te pół metra nie ruszać

jakby ich strzelić jakąś dwusetką to
Chociaż wydaje mi się, że to jest najzwyczajniej w świecie pojedyncza klatka. Czas na przejazd samochodu to jakieś 10s. Ludzie na światłach czasami stoją nieruchomo bawiąc się telefonem w łapie więc generalnie mogą wyglądać statycznie. Zresztą na zdjęciu wyglądają na lekko poruszonych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzek: odpowiedź prosta. Zdjecie wykonane metodą stackingu. Nałożone na siebie ekspozycje z roznych czasow. Na jednych postacie stoja (krotszy czas) a wypalone linie swiateł z dluzszej ekspozycji.

@adam-photolive: stacking, sracking. Jedna klatka, ekspozycja w okolicach 2-3s. Ludzie wzglednie statyczni sie nie rozamazali, swiatla samochodow zostawily smugi, ruszajace samochody sa lekko rozmyte. Zadnej magii, zadnych sztuczek, nawet telefonem mozesz taki kadr zlapac.