Wpis z mikrobloga

@AntyKuc: Zupełnie nie rozumiesz. Rasizm to świadomość różnic między rasowych. To nic złego. Tylko w komunizmie wszyscy mają być tacy sami. Sprawdź co znaczy divercity.

Rasizm rozumiesz jako nielubienie Murzynów. No OK - możesz i tak rozumieć. Ale czy jest coś złego w nielubieniu Murzynów? Nawet gdyby nie było powodów to każdy może lubić kogo chce. Są ludzie, którzy nie lubią przegrywów, inceli. Taki jest świat, to nic złego.

Tymczasem są
@7160: możemy popatrzeć na definicję pojęcia rasizm z perspektywy KK:

Art. 257. KK

Rasizm

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, >etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność >cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

I teraz z tej perspektywy chciałbym poznać rozwinięcie Twojej opinii w temacie Murzynów. Piszesz, że:

Tymczasem są powody, żeby nie
Art. 257. KK

Rasizm


@satba: Naprawdę taki podtytuł ma ten artykuł? Albo manipulujesz, albo ja jestem niedouczony. Nie chce mi się sprawdzać, ale raczej to pierwsze.

Oczywiście, że znieważać nie powinno się nikogo - nawet Trynkiewicz nie powinien byc nazywany bestią, potworem, #!$%@?, ale jednak każdy ma prawo, żeby tego typu ludzi nie lubić. Prawda? Czy nie ma?

A co do Murzynów - naturalną reakcją ludzi jest uogólnianie. To mechanizm działający
@7160: co do nazwy artykułu, to zaczerpnąlęm ją z pierwszego wyniku wyszukiwania https://lexlege.pl/kk/art-257/
A co do Twojej wypowidzi, to jest tak jak myślałem, mylisz pojęcia i dlatego masz problemy ze zrozumieniem otaczającego świata. Nie lubisz osób niebezpiecznych i to jest ok, ja też ich nie lubię. Bo nie liczy się tak wygląd danej osoby, jak to jak się zachowuje, czy co sobą reprezentuje. Z kolei rasizm to patrzenie na otaczający nas
można przypisywać całej grupie


@satba: No można. Widziałeś kiedy osiedle pracujących Cyganów? (kradzież złomu się nie liczy). Widziałeś kiedyś osiedle Wietnamczyków, żyjących z żebractwa i zasiłków (a jest ich więcej niż Cyganów)?
Wykopki: Nie ma żadnego rasizmu lewaku!!


@AntyKuc: Pamiętam jak jakiś żyd mówił, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki, co zrobiły prawaki? Próbowali udowadniać, że jest inaczej? Oczywiście, że nie, potwierdzili hipotezę żyda zalewając główną antysemickimi znaleziskami xD