Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie potrafie zrozumieć fenomenu #solana owszem, kilka miesięcy temu sam jeszcze nią byłem ogromnie zajarany i na niej zarobiłem, tylko po dłuższej analizie jak zrobiłem porządny research ten kojn nie ma prawa bytu. Co z tego że jest w stanie przeprowadzić 55 000 transakcji na sekundę, jeśli jest zcentralizowany, jakim prawem można nagle całą sieć zatrzymać? Kto to restartuje? Kto tym zarządza? Korporacje które kupiły hardware za 4000 $? 5000 $? Czytałem, że w przyszłości najbogatsi ludzie byliby w stanie zatrzymać całą sieć.
Nie może być tak, że Twoje środki leżą na wallecie a Ty nie masz do nich dostępu bo nie działa node (sam tak miałem zanim pozbyłem się ostatniego gówno-żetona, słynna awaria kilka tyg temu).
NIE ma prawa przebicia się ten syf do mainstreamu. Dlaczego to ciągle rośnie?
Rynek krypto to jedna wielka loteria, to jest hazard, a kojny które mają lepszy marketing i większy hype wygrywają.
Wygrywają, ale tymczasowo, bo prędzej czy później spadną z tego rowerka.
Przykro mi tylko, ze dobre technologicznie koiny jak #algorand siedzą niewidzialne na dole a gówna pokroju Doge, Shiba, Ada i inne siedzą na górze napompowane.

#kryptowaluty #solana
  • 10
@sajmen: Btw algorand też ostatnio afere miał z głosowaniem w proposalu tokenami z fundacji (czego obiecywali nie robić)


@najmniej4znaki: nie ma idealnego kojna, BTC ma wady nie jest scalability, ETH też nie jest scalability, ale dzięki temu są zdecentralizowane i mają dobre security. Na tym polega w krypto problem trillema triangle. Solana ma security i scalability ale wlasnie jest scentralizowana..
Twórca Algorand uważa, że rozwiązał ten problem w pewien sposób.
twój wpis wygląda jakbys byl zaskoczony, ze marketing wywala coiny do góry a to nic nowego


@najmniej4znaki: Jeśli jutro się obudzimy, i ludzie uznają, że złoto nie ma wartości to możesz złoto wyrzucić do śmieci. Jeśli uznają, że Shiba ma ogromną wartość to będzie miała ogromną wartość.
Nie potrafię natomiast jednego zrozumieć - żeton Solana, która ma OGROMNĄ wadę i raz przez atak udało się dokonać awari sieci, co będzie jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sajmen: Tak jak to rozumiem to sytuacja wygląda tak, tak by to m.in. można byłoby opisać imho, że nawet jeśli ktoś kiedyś używał solany, działał coś na tym ekosystemie nawet sporo, ale nie zahaczył i nie poznał społeczności, głównie Twitter, to właśnie przez to m.in. może być skazany na ryzyko pisania tego typu wpisów wyrażający posiadanie wybrakowanego obrazu sytuacji, niezrozumienie co się tak na prawdę dzieje i dlaczego.
Tak jak to