Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest najbardziej dziwnego w całym rasizmie? To, że człowiek, który zostaje nazwany rasistą potrafi zmienić zdanie na temat ludzi innego koloru.
Tekst będzie trochę nudnawy więc ostrzegam jakby co.
Chcąc nie chcąc obracam się w gronie ludzi, którzy osoby czarnoskóre delikatnie mówiąc traktują gorzej.
Starałem im się to wyperswadować, ale sami wiecie jak to jest. Czarny gorszy i tyle.
Stwierdziłem, że podejdę do sprawy inaczej, mianowicie:
Podeślę im kilka filmików osób czarnoskórych, reagujących na niby "rasistowskie" teksty, wystąpienia i piosenki.
Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby to nie były reakcje krytyczne.
Koledzy, którzy murzyna widzieli tylko w tv, zobaczyli konstruktywną krytykę poprawności politycznej wychodzącą od dużej ilości osób "mniejszościowych".
Żałuję, że nie widziałem tych zwarć w głowie białych debili, którzy zrozumieli że ludzie się dzielą na mądrych i głupich, dobrych i złych, oraz myślących i łykających.
Śmieszyło mnie, jak te białe łyse karki wiły się jak piskorze starając się cokolwiek wytłumaczyć.
"No jak to, przecież Ty narodowiec i prawicowiec od 20 lat!". No tak, ale co to zmienia?

Rasizm jest zły, ale śmianie się z czarnych nie jest złe. To samo tyczy się żydów, chrześcijan, muzułmanów i gejów.
#gownowpis #rasizm
  • 2
@fasttaker: Rasizm jest w każdej grupie od białych po czarnych, z naciskiem na żółtych. Odpisuje, bo byłem w Japonii i uznaję ten kraj za NAJBARDZIEJ RASISTOWSKI KRAJ NA ŚWIECIE! Pozdrawiam.