Wpis z mikrobloga

Szwedzkie cmentarze są kapitalnie zaplanowane. Nagrobki są małe, estetyczne, bez zbędnego przepychu, ale i z zachowaniem pewnej indywidualności (w przeciwieństwie do tych amerykańskich). Ale co najważniejsze - są praktyczne, zajmują stosunkowo mało miejsca, utrzymanie ich nie kosztuje zbyt dużo i są ekologiczne.

Polskie cmentarze wyglądają ładnie, ale zawsze mierzi mnie ten wyścig na jak najbardziej #!$%@? grób - z zajebistym nagrobkiem, drogimi wiązankami i odpowiednim położeniem zniczy. Musi być na bogato, no bo przecież co ludzie pomyślą - jeszcze wyjdzie, że nie szanujesz swoich bliskich zmarłych.

A o tym, ile niepotrzebnych śmieci generujemy tym cmentarnym wyścigiem szczurów, już nawet nie wspominam...

#wszystkichswietych #szwecja
waro - Szwedzkie cmentarze są kapitalnie zaplanowane. Nagrobki są małe, estetyczne, b...

źródło: comment_1635759103k8YYmX1XydwyK26QqGpCYE.jpg

Pobierz
  • 42
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waro: na szwedzkim wykopie odbywają się takie same rozmowy tylko brandzluja się do naszych cmentarzy. W Japonii ludzi nie stać na duże mieszkanie, a co dopiero #!$%@?ć hajs na cmentarz, który jest w #!$%@? drogi.
@waro

A o tym, ile niepotrzebnych śmieci generujemy tym cmentarnym wyścigiem szczurów, już nawet nie wspominam...


Znowu o tym? ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ile tysięcy dyni i ozdób z tworzywa zmarnowalo się wczoraj na Halloween? Ile choinek zmarnuje się już w grudniu? Ile na całym świecie codziennie marnuje się ozdób z okazji urodzin? A ozdoby ślubne? Proponuję bez przesady, warto dbać o środowisko na co dzień, a nie
@waro: Normalnie upiekłabym dla babci jakieś ciasto, parę razy w roku z różnych okazji kupiła drobny prezent. Ale że nie żyje, chciałabym żeby dostała ode mnie chociaż ładne kwiaty czy znicz. To nie zawody, nie obchodzi mnie czy jej grób jest najładniejszy na całym cmentarzu. Po prostu wierzę że widzi te kwiaty i się z nich cieszy. Nawet jeśli nie, to przynajmniej mi jakoś lżej z tym, że jej nie ma,