Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś fajne blogi gdzie ludzie prowadzą swoje portfele dywidendowe oparte o GPW? Chciałbym sobie prześledzić jak na przestrzeni lat taki portfel sprawdzał się w porównaniu do obligacji skarbowych. Kusi mnie stworzenie czegoś takiego na boku ale czy przy obecnej inflacji ma to sens? Zakładam, że dałoby rade wyciągnąc te 5% brutto.
#gielda
  • 11
@Nizkii moim zdaniem obecnie nie ma to sensu. Licząc 5% brutto jesteś poniżej inflacji nawet oficjalnej. Ja celuje w 10% więc dla mnie Orlen powyżej 45, PZU powyżej 30, pekao powyżej 60 nie ma sensu kupować. Kupowałem w 2020 i narazie się wstrzymuje - jeśli PZU zawita bliżej 30 to pomyślę ale sądzę, że możemy mieć w następnych kwartałach hamowanie gospodarki. Trzymaj kasę i określ sobie max co możesz zapłacić za spółki.
@maryjuszpitagoras: Jak dla mnie to pozostawanie poza rynkiem i czekanie na jakieś grubsze korekty też sie mija z celem. Zobacz sobie kurs spólki ambra, tam jest ciągle trend wzrostowy, ale nigdy nie wróći do cen sprzed 2 lat. Czasem trzeba się pogodzić że już możemy nie kupić danej spółki w tej samej cenie