Wpis z mikrobloga

@HaveANiceDayMan: generalnie obsługiwane pasmo to:
2600MHz TDD Band n38 2570 MHz – 2620 MHz (na to pasmo Plus ma koncesję)
natomiast pasmo:
2500MHz TDD Band n41 działa w zakresie częstotliwości 2496 MHz – 2690 MHz (nasze pasmo mieści się w tym zakresie, więc też działa).

Z tego co widzę w specyfikacji Pixel6, to obsługuje zarówno band n38 jak i n41. Więc powinno być ok.
Aczkolwiek zdarza się, że producenci dokładają jakieś
@Specjalista_Plus: taką odpowiedź uzyskałem w bok: Aby telefon mógł działać w Plusie w 5G musi obecnie pracować na paśmie n41 lub n38 (czyli to co nazywa Pan sub-6 - mniej niż 6GHz). Z kolei mmWave to fale milimetrowe i taka technologia nie jest aktualnie obsługiwana przez Plusa.

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że Google certyfikuje 5G w Pixelach (na podobnych zasadach jak Apple) i w tym przypadku 5G od Plusa
@Specjalista_Plus: Hej! Czy zadziało się może coś w sprawie rozszerzania 5g o kolejne pasma? Widzę, że sporo osób wiesza psy na googlu dopatrując się ich opieszałości, a z naszej rozmowy wywnioskowałem, że brak 5g, to mimo wszystko kwestia infrastruktury w danym Państwie. Mylę się?
@HaveANiceDayMan: tak szybko to nie zadziała. Będą w tym roku wprowadzane nowe pasma, ale od zainstalowania/zintegrowania sprzętu na stacji do komercyjnego uruchomienia zawsze też troszkę czasu mija. Ale to są już kwestie formalne jak. np. PnU (pozwolenie na użytkownie) itp.
Zachęcam też do śledzenia naszego wątku odnośnie 5G na Forum Plusa, gdzie możesz też zadawać pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Specjalista_Plus: Hej! To znowu ja i znowuż odnośnie Pixela 6. Zostawiam póki co temat 5g, ale mam jeszcze w głowie kwestię VoLTE. Czy operator jest w stanie wymusić działanie tegoż na danym urządzeniu? Jestem trochę zagubiony, bo wiem, że po zrootowaniu telefonu można sobie to włączyć, ale może jest też szansa by funkcjonalność uruchomić po stronie PLUS? Będę super wdzięczny za odpowiedź, wyjaśnienie.