Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Mirasy, ostatnio złapałem zajawkę na odrestaurowywanie starych rzeczy i wpadła mi teraz w ręce taka lampa naftowa. W komentarzu wrzucam zdjęcie stanu pierwotnego (z internetu) moją lampę odmoczyłem już w odrdzewiaczu (roztwór kwasu fosforowego z dodatkami). Już prawie nie ma rdzy, lekki tylko nalot. I teraz pytanie. Czym to lepiej pomalować aby jak najbardziej zbliżyć się do oryginału? Myślałem o srebrzance albo zwykłym hammericie do metalu, ale czekam na sugestie mądrzejszych i bardziej doświadczonych w podobnych kwestiach.

#majsterkowanie #antyki #zabytki #historia
Pobierz m.....r - Mirasy, ostatnio złapałem zajawkę na odrestaurowywanie starych rzeczy i wpa...
źródło: comment_16381807504c3Zcn6ER9kEaXBO0Lu5PY.jpg
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qrier: tylko że jak zostawię tak jak jest to minie kilka lat i zostanie z tego garść rdzy, a chciałbym to doprowadzić do możliwie jak najlepszego stanu. Wieczorem wrzucę zdjęcie lampy po moczeniu w odrdzewiaczu, wg mnie nie wygląda na tyle korzystnie, by tylko psiknąć lakierem i zostawić. Wg mnie tylko malowanie wchodzi w gre, pytanie czym. To jest pamiątka rodzinna i chciałbym żeby następne pokolenia ją przejmowały :)
@mbwwr: ja bym zrobił w czarnym macie (spray) druty w czarnej oksydzie a mechanizm poniklował,
Choć widzę że oryginały z reguły są srebrne, ale czarnym łatwiej będzie ukryć niedociągnięcia.
Kapsla i kominka brakuje.