Wpis z mikrobloga

Wydruk 3D sprzęgła - analiza wymiarów pomiędzy modelem a wydrukiem w technologii FDM

Dokładność druku 3D w odniesieniu do wymiarów określonych na modelu 3D to jeden z tematów, który bardzo mocno mnie interesował w momencie otrzymania wydrukowanych części sprzęgła.

Będąc początkującym w temacie wydruku technologią przyrostową postanowiłem sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości wykonując proste pomiary za pomocą klasycznej suwmiarki i wykonując proste zestawienia otrzymanych pomiarów. Myślę, że mając takie dane z początkowych eksperymentów, wiedza na temat dokładności drukarki oraz tego jak zachowuje się materiał w trakcie wydruku, można uzyskać dość precyzyjne wyniki, które spokojnie będą wystarczające w typowych inżynierskich i prototypowych zastosowaniach.

Zapraszam: [[216] Wydruk 3D sprzęgła - analiza wymiarów pomiędzy modelem a wydrukiem w technologii FDM](https://youtu.be/hyXkJJ_qQA8)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d
Pobierz InzynierProgramista - Wydruk 3D sprzęgła - analiza wymiarów pomiędzy modelem a wydruk...
źródło: comment_16382058655kyGVSoc95TjXyWSa696NZ.jpg
  • 5
@Iperyt: Nie wiem czy to by było dobre. Dlaczego? Sam jestem początkujący w druku. To moje pierwsze zetknięcie z drukiem 3D. Mój codzienny chleb to CNC i praktycznie tylko metale. Po wykonaniu pomiarów okazuje się jednak, że to jak zachowuje się wydruk w pewnych warunkach nie jest oczywiste (oczywiście jest oczywiste dla kogoś, kto już jakiś czas w tym siedzi i wówczas mój materiał pewnie nie będzie wielkim odkryciem). Dlatego nie